Trwa ładowanie...
dhp8n9h

Mercator Medical planuje rozbudowę fabryki w Tajlandii za ok. 100 mln zł

Warszawa, 10.11.2015 (ISBnews) - Mercator Medical planuje rozbudowę fabryki rękawic medycznych w Tajlandii - chce zbudować ogółem 7 nowych linii do produkcji rękawic, o łącznej wydajności około 140 mln sztuk rękawic miesięcznie wraz z infrastrukturą. Przewidywany koszt inwestycji szacowany jest na ok. 100 mln zł, podała spółka.

Share
dhp8n9h

"Przewidywany koszt inwestycji szacowany jest na ok. 100 mln zł. Inwestycja sfinansowana zostanie ze środków własnych, w tym pochodzących z możliwego podwyższenia kapitału zakładowego oraz ze środków obcych, w tym kredytów bankowych. Firma przewiduje rozpoczęcie budowy jeszcze w pierwszej połowie 2016 roku" - czytamy w komunikacie.

Warunkiem rozpoczęcia rozbudowy jest m.in. uzyskanie niezbędnych zezwoleń administracyjnych, uzyskanie zwolnień podatkowych oraz pozyskanie finansowania projektu na zaakceptowanych warunkach.

"Nasze przewidywania co do rozwoju rynku rękawic medycznych sprawiły, że poważnie rozważamy znaczącą rozbudowę fabryki, która pozwoli ponad dwukrotnie zwiększyć nasz potencjał produkcyjny (z poziomu 100 mln sztuk miesięcznie obecnie do ok. 240 mln sztuk po zakończeniu planowanej inwestycji), a w ślad za tym nasz udział w światowym runku rękawic medycznych" - powiedział prezes Wiesław Żyznowski, cytowany w komunikacie.

dhp8n9h

Spółka planuje ostateczną decyzję w sprawie rozbudowy fabryki podjąć w pierwszej połowie przyszłego roku.

W marcu 2015 w fabryce Mercator Medical w Tajlandii uruchomiona została czwarta i tym samym ostatnia z wcześniej planowanych, podwójna linia produkcyjna rękawic lateksowych. Uruchomienie wszystkich nowych linii produkcyjnych umożliwiło zwiększenie mocy produkcyjnych do ok. 100 mln sztuk.

Mercator Medical to producent rękawic medycznych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku. Działa na rynku Polski, Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji. Akcje spółki są notowane na GPW od stycznia 2014 r.

(ISBnews)

dhp8n9h

Podziel się opinią

Share
dhp8n9h
dhp8n9h