Trwa ładowanie...
dj826yt

Meridian Properties planuje IPO na GPW; chce pozyskać z oferty ok. 200 mln euro

17.06. Warszawa (PAP) - Meridian Properties, spółka zajmująca się inwestowaniem i zarządzaniem nieruchomościami, planuje IPO na rynku regulowanym GPW. Zakończenie procesu...
Share
dj826yt

17.06. Warszawa (PAP) - Meridian Properties, spółka zajmująca się inwestowaniem i zarządzaniem nieruchomościami, planuje IPO na rynku regulowanym GPW. Zakończenie procesu przewidziane jest na połowę lipca. Szacunkowa wartość oferty wyniesie ok. 200 mln euro - podała spółka w komunikacie prasowym.

Meridian Properties planuje wykorzystać środki pozyskane w ramach oferty na: zakup pierwotnego portfela nieruchomości (106,1 mln euro), częściową spłatę kredytów bankowych związanych z pierwotnym portfelem (44,3 mln euro), finansowanie kolejnych akwizycji aktywów nieruchomościowych (41,1 mln euro) oraz prowizje i koszty związane z przeprowadzeniem oferty (8,5 mln euro)

Pierwotny portfel nieruchomości to dwanaście nieruchomości w ośmiu miastach w Bułgarii, Czechach, na Węgrzech i w Rumunii, obejmujących sześć biurowców oraz sześć obiektów handlowych o powierzchni najmu brutto 139.463 m kw. Wartość rynkowa nieruchomości na 31 marca 2013 wynosi 238,9 mln euro.

dj826yt

Oferta ma się składać z oferty publicznej skierowanej do inwestorów instytucjonalnych i detalicznych w Polsce oraz oferty międzynarodowej skierowanej do inwestorów instytucjonalnych poza Polską.

Wyłącznym globalnym koordynatorem oferty oraz wyłącznym prowadzącym książkę popytu będzie Citi. Erste Bank oraz Raiffeisen będą sprawowały funkcję współmenedżerów oferty. W skład konsorcjum sprzedażowego wejdzie również Alpha Bank.

Meridian Properties jest spółką typu REIT (Real Estate Investment Trust), koncentrującą się na inwestowaniu i aktywnym zarządzaniu zdywersyfikowanym portfelem aktywów nieruchomościowych na rynkach wschodzących w Europie. (PAP)

jow/ asa/

dj826yt

Podziel się opinią

Share
dj826yt
dj826yt