Trwa ładowanie...
d1vpvr7

Mex Polska otworzy własny lokal 'Pijalnia Wódki i Piwa' w Warszawie

Warszawa, 07.01.2016 (ISBnews) - Mex Polska przystąpił do realizacji inwestycji polegającej na budowie nowego punktu gastronomicznego "Pijalni Wódki i Piwa" w centrum Warszawy bez udziału inwestora zewnętrznego, podała spółka.

Share
d1vpvr7

"Przewidywany termin rozpoczęcia działalności w lokalu to kwiecień 2016 roku. Niniejsza decyzja stanowi podstawę do aktualizacji i rozszerzenia informacji zawartej w 'Strategii Rozwoju Grupy Kapitałowej Mex Polska S.A. na lata 2015-2019' o działania mające na celu samodzielne, bez udziału inwestorów zewnętrznych, uruchamianie przez emitenta nowych punktów gastronomicznych w koncepcie 'Pijalnia Wódki i Piwa' w wyjątkowo atrakcyjnych lokalizacjach. W przypadku pozyskania lokalu przez emitenta we własnym zakresie, poszczególne punkty gastronomiczne 'Pijalnia Wódki i Piwa' będą budowane ze środków pozyskanych z kredytu inwestycyjnego" - czytamy w komunikacie.

Zarząd spółki podtrzymuje jednocześnie deklarowaną w opublikowanej Strategii Rozwoju Grupy politykę dywidendy, podano również.

"Uruchamianie lokali w koncepcie 'Pijalna Wódki i Piwa' bez udziału inwestorów zewnętrznych może w ocenie emitenta przełożyć się na wyższe wyniki Grupy Kapitałowej Mex Polska w przyszłości. Zarząd emitenta informuje, że równolegle będą kontynuowane dotychczasowe formy pozyskiwania lokali opisane w 'Strategii Rozwoju Grupy Kapitałowej Mex Polska na lata 2015-2019'" - czytamy dalej.

Wcześniej prezes Paweł Kowalewski informował ISBnews, że dołączanie czterech nowych lokali rocznie do sieci "Pijalnia Wódki i Piwa" uważa za optymalne tempo rozwoju.

Mex Polska jest operatorem sieci "Pijalnia Wódki i Piwa" oraz "Mexican". Spółka jest notowana na GPW od połowy 2012 roku.

(ISBnews)

d1vpvr7

Podziel się opinią

Share
d1vpvr7
d1vpvr7