Trwa ładowanie...
d4i6lkq

MF: komentarz min. Majszczyk do wykonania budżetu (komunikat)

...

d4i6lkq
d4i6lkq

15.03. Warszawa - MF informuje:

Komentarz Pani Hanny Majszczyk - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów:

Zrealizowany poziom deficytu na podstawie wstępnych szacunków z wykonania budżetu państwa za okres styczeń - luty 2013 r. jest zjawiskiem typowym dla realizacji budżetu w pierwszych miesiącach roku i nie jest czymś niepokojącym.

Wynika to w szczególności z przyjętych w systemie finansów publicznych i przepisach prawa materialnego harmonogramów niektórych płatności, wyższych niż wynikałoby to z upływu czasu, takich jak: subwencja dla jednostek samorządu terytorialnego, płatności na realizację Wspólnej Polityki Rolnej czy wreszcie z przyspieszenia w pierwszych dwóch miesiącach br. wpłaty składki członkowskiej do budżetu UE (ponadto wraz z płatnością składki za styczeń rozliczono niedopłatę za 2012 rok).

d4i6lkq

W połowie roku co do zasady, tak jak to miało miejsce w latach poprzednich, tempo przyrostu deficytu ulegnie spowolnieniu.

Zrealizowany poziom deficytu nie stanowi zagrożenia dla realizacji deficytu zaplanowanego w ustawie budżetowej na koniec roku 2013.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d4i6lkq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i6lkq