Trwa ładowanie...
dyjfi2v

MF: od piątku do niedzieli PIT-a będzie można wysłać z galerii handlowej

Od piątku do niedzieli deklarację podatkową będzie można wysłać podczas zakupów w największych galeriach handlowych. Przez trzy dni będą w nich dyżurować pracownicy administracji podatkowej - pomogą wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać je elektronicznie.

Share
dyjfi2v

Ministerstwo finansów poinformowało w czwartek w komunikacie, że akcja "Szybki PIT w galerii handlowej" będzie prowadzona w dniach 13-15 marca w godzinach od 12 do 18 w centrach handlowych w największych miastach Polski. Na specjalnie wyznaczonych stanowiskach dyżur będą pełnić eksperci z urzędów skarbowych. Udzielą oni informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz wyjaśnią wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego, czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń.

Pracownicy administracji skarbowej pomogą także wprowadzić PIT-a do systemu e-Deklaracje i wysłać go przez internet do właściwego urzędu skarbowego. Podatnicy na miejscu otrzymają urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania. MF zapewnia, że pomoc będzie darmowa i nie wiąże się ze spełnieniem jakichkolwiek warunków.

"Jesteśmy nowoczesną administracją nastawioną na potrzeby naszego klienta. Sukcesywnie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podatników i ułatwiamy im składanie rocznych deklaracji, w tym celu tworzymy także dodatkowe stanowiska obsługi poza urzędami skarbowymi" - powiedziała cytowana w komunikacie rzeczniczka resortu finansów Wiesława Dróżdż. Jej zdaniem wysłanie rocznego zeznania PIT przez system e-Deklaracje to najłatwiejszy, najszybszy i jednocześnie darmowy sposób rozliczenia się z urzędem skarbowym.

dyjfi2v

Aby skorzystać z pomocy pracowników urzędów skarbowych w centrach handlowych wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie podatnik otrzymuje od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2014 roku. Podatnicy, którzy chcą skorzystać z ulg podatkowych powinni zabrać ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcą odliczyć. Ważne też, by mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2013 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2013 roku - informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

MF podkreśla, że na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej. Wykaz galerii, gdzie zostanie zorganizowana akcja "Szybki PIT w galeriach handlowych" na terenie całej Polski, znajduje się na stronie www.szybkipit.pl oraz na stronach www.mf.gov.pl i www.finanse.mf.gov.pl.

W ubiegłą sobotę administracja skarbowa prowadziła akcję "Dnia otwartego" w urzędach skarbowych. W całej Polsce odwiedziło je prawie 45 tys. osób. Zainicjowana w 2005 roku akcja daje podatnikom możliwość uzyskania fachowej pomocy przy rozliczaniu podatku dochodowego w sobotę.

dyjfi2v

Podziel się opinią

Share
dyjfi2v
dyjfi2v