Trwa ładowanie...
d293fey
02-11-2015 16:04

MF: Prawie 17 mln paragonów zarejestrowanych w loterii paragonowej w X

Warszawa, 02.11.2015 (ISBnews) - W pierwszym miesiącu po uruchomienia narodowej loterii paragonowej Polacy zarejestrowali blisko 17 mln paragonów fiskalnych, z czego prawie 375 tys. to paragony z branży: fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne, podał resort finansów. 

d293fey

W minionym miesiącu Polacy rejestrowali średnio około 23 tys. paragonów na godzinę, dziennie - pół miliona. Według danych Ministerstwa Finansów ostatniego dnia października Polacy zarejestrowali ponad 2,3 miliona paragonów, a w całym miesiącu prawie 17 mln.

"To świetnie, że Polacy włączyli się do wspólnej zabawy. Pamiętajmy o tym, że osoby, które nie płacą podatków, oszukują w pierwszej kolejności swoich klientów. Z jednej strony pieniądze, które powinny później zostać wydane na nasze bezpieczeństwo, zdrowie czy edukację naszych dzieci, są przez nich przywłaszczane. Z drugiej - cierpią drobni, uczciwi przedsiębiorcy. Każdego dnia muszą konkurować z oszustami, którzy wypychają ich z rynku grając nieuczciwie. Narodowa loteria paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, której celem jest uświadomienie tych zależności" - powiedziała wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna, cytowana w komunikacie.

Pierwsze losowanie nagrody głównej Opla Astra nastąpi 16 listopada br., a nagród dodatkowych iPadów i tabletów - 27 listopada. Wszystkie te losowania odbędą się spośród paragonów zarejestrowanych w październiku - pierwszym miesiącu trwania loterii. Losowanie nagrody specjalnej, z pierwszej premiowanej branży - fryzjerstwo i kosmetyka, Opla Insignii odbędzie się 18 stycznia 2016 r. W nim wezmą udział paragony branżowe zarejestrowane w październiku, listopadzie i grudniu.

Wcześniej resort finansów poinformował, że koszt dla budżetu w związku z uruchomieniem narodowej loterii paragonowej wyniesie około 7 mln zł, a jeśli zostanie przedłużony o kolejne 6 miesięcy to koszt wzrośnie do 9 mln zł.

(ISBnews)

d293fey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d293fey