Trwa ładowanie...
d1pry6i
19-09-2016 12:16

MF przedstawi wkrótce projekt ustawy o rachunkowości dot. m.in. spółek z GPW

Warszawa, 19.09.2016 (ISBnews) - Projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości wprowadzającej nowe wymogi sprawozdawczości niefinansowej przez spółki m.in. notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zostanie wkrótce przedłożony na posiedzeniu rządowym i przesłany do parlamentu, poinformował wiceminister Wiesław Jańczyk.

Share
d1pry6i

"Prace legislacyjne nie zostały jeszcze zakończone. Projekt nowych przepisów zmieniających ustawę o rachunkowości zostanie wkrótce przekazany pod obrady Rady Ministrów i skierowany do parlamentu" - wynika z listu Jańczyka odczytanego podczas konferencji "Skuteczne budowanie wartości spółek".

"Termin transpozycji dyrektywy w sprawie ujawniania informacji niefinansowych upływa 6 grudnia br. Przy czym nowe przepisy będą stosowane przez spółki od 1 stycznia 2017 r. Czyli pierwsze obowiązkowe ujawnienie informacji niefinansowych nastąpi w 2018 r." - podano także w liście.

Wiceminister podkreślił także, że nowe przepisy zostały podane szerokim społecznym konsultacjom.

Zgodnie z nowelizacją, od początku 2017 r. około 300 spółek największych spółek, banków, funduszy inwestycyjnych i innych jednostek zainteresowania publicznego w Polsce, będzie musiało raportować dane niefinansowe oraz informacje dotyczące różnorodności, w tym kwestie środowiskowe, społeczne, czy podejście do zarządzania w obszarze danych niefinansowych. Ten obowiązek wynika z transpozycji unijnej dyrektywy 2014/95/UE do polskiego prawa.

(ISBnews)

d1pry6i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pry6i
d1pry6i