Trwa ładowanie...
d3s72st
d3s72st

MF rozważa zastąpienie podatku od sprzedaży detal. innym rozwiązaniem podatkowym

Warszawa, 02.12.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Finansów analizuje możliwości zastąpienia obowiązującego podatku od sprzedaży detalicznej innym rozwiązaniem podatkowym, napisał resort w odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie wprowadzenia nowej wersji podatku handlowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3s72st

Resort przypomniał, że Komisja Europejska wszczęła 19 września 2016 r. szczegółowe postępowanie oraz wydała nakaz zawieszenia stosowania podatku od sprzedaży detalicznej. W ślad za decyzją Komisji Europejskiej, minister rozwoju i finansów 18 października 2016 r. wydał rozporządzenie w sprawie zaniechania poboru podatku od sprzedaży detalicznej.

Ponadto Rada Ministrów skierowała do Sejmu projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Przewiduje on zawieszenia stosowania ustawy do 31 grudnia 2017 r. Projekt ten jest przedmiotem prac parlamentarnych.

"Jednocześnie Ministerstwo Finansów analizuje możliwości zastąpienia obowiązującego podatku od sprzedaży detalicznej innym rozwiązaniem podatkowym" - czytamy w odpowiedzi.

W tym tygodniu Senat przyjął nowelizację ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, która zawiesza stosowanie tego podatku do 2018 r. Przyjęta została bez poprawek, co oznacza, że obecnie trafi ona do podpisu prezydenta.

(ISBnews)

d3s72st

Podziel się opinią

Share
d3s72st
d3s72st