Trwa ładowanie...
d315f8c
02-12-2016 10:10

MF rozważa zastąpienie podatku od sprzedaży detal. innym rozwiązaniem podatkowym

Warszawa, 02.12.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Finansów analizuje możliwości zastąpienia obowiązującego podatku od sprzedaży detalicznej innym rozwiązaniem podatkowym, napisał resort w odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie wprowadzenia nowej wersji podatku handlowego.

d315f8c

Resort przypomniał, że Komisja Europejska wszczęła 19 września 2016 r. szczegółowe postępowanie oraz wydała nakaz zawieszenia stosowania podatku od sprzedaży detalicznej. W ślad za decyzją Komisji Europejskiej, minister rozwoju i finansów 18 października 2016 r. wydał rozporządzenie w sprawie zaniechania poboru podatku od sprzedaży detalicznej.

Ponadto Rada Ministrów skierowała do Sejmu projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Przewiduje on zawieszenia stosowania ustawy do 31 grudnia 2017 r. Projekt ten jest przedmiotem prac parlamentarnych.

"Jednocześnie Ministerstwo Finansów analizuje możliwości zastąpienia obowiązującego podatku od sprzedaży detalicznej innym rozwiązaniem podatkowym" - czytamy w odpowiedzi.

W tym tygodniu Senat przyjął nowelizację ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, która zawiesza stosowanie tego podatku do 2018 r. Przyjęta została bez poprawek, co oznacza, że obecnie trafi ona do podpisu prezydenta.

(ISBnews)

d315f8c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d315f8c