Trwa ładowanie...
d197wz0

MF sprzedało obligacje 30-letnie w jenach o wartości 25 mld jenów

10.6.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów uplasowało w
poniedziałek obligacje 30-letnie nominowane w jenach japońskich o
wartości nominalnej 25 mld JPY. Wyceniono je na 65...

d197wz0
d197wz0

10.6.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów uplasowało w poniedziałek obligacje 30-letnie nominowane w jenach japońskich o wartości nominalnej 25 mld JPY. Wyceniono je na 65 punktów bazowych powyżej 30-letniej stopy swapowej dla jena japońskiego, co odpowiada rentowności 3,30 proc. w skali roku - podało MF w komunikacie.

"Ministerstwo Finansów informuje, iż w dniu 9 czerwca br. dokonana została wycena emisji 30-letnich obligacji nominowanych w jenach japońskich o wartości nominalnej 25 mld JPY. Obligacje zapadające 16 czerwca 2038 r. wyceniono na 65 punktów bazowych powyżej 30-letniej stopy swapowej dla jena japońskiego, co odpowiada rentowności 3,30 proc. w skali roku" - napisał resort w komunikacie.

MF podało, że emisję przeprowadzono na podstawie programu emisji obligacji średnioterminowych na rynku europejskim (EMTN) w formie private placement. Organizatorem emisji był bank Daiwa Securities SMBC.

Piotr Marczak, dyrektor Departamentu Należności i Zobowiązań Finansowych Państwa powiedział PAP, że nie wyklucza kolejnych emisji na rynku japońskim w tym roku.

d197wz0

"Nie wykluczamy dalszej obecności na rynku japońskim w tym roku. To będzie zależało od warunków rynkowych" - powiedział PAP Marczak.

Jego zdaniem klimat na rynku euro nie sprzyja obecnie emisjom.

"Na rynku euro obecnie panuje duża zmienność, to generalnie nie sprzyja emisjom, ale nie deklarujemy w tej chwili czy rezygnujemy z emisji euroobligacji, czy nie. Tak jak w przypadku innych emisji obligacji na rynkach zagranicznych decydującą rolę odgrywają tu warunki rynkowe" - dodał. (PAP)

mach/ bea/ osz/

d197wz0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d197wz0