Trwa ładowanie...
d1r0rpn

MF szacuje wzrost PKB w II kw. na 0,1-0,3 proc. - Kotecki

17.7. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów szacuje wzrost PKB w II kwartale na 0,1-0,3 rdr, jednocześnie podtrzymuje prognozę 0,2 proc. w całym roku, ale uważa, że wzrost PKB...
Share
d1r0rpn

17.7. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów szacuje wzrost PKB w II kwartale na 0,1-0,3 rdr, jednocześnie podtrzymuje prognozę 0,2 proc. w całym roku, ale uważa, że wzrost PKB może być wyższy - poinformował PAP wiceminister finansów, Ludwik Kotecki.

"Dane o produkcji są lepsze od oczekiwań zarówno rynkowych, jak i MF. Spodziewaliśmy się większego spadku produkcji przemysłowej. W II kwartale produkcja oczyszczona z wahań sezonowych była wyższa niż w I kwartale. To sugeruje, że spowolnienie się nie pogłębia. To daje sygnał na powolne wychodzenie ze spowolnienia" - powiedział Kotecki.

GUS podał, że produkcja przemysłowa w czerwcu 2009 roku spadła o 4,3 proc. rdr, po spadku o 5,2 proc. rdr w maju 2009 roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 6,2 proc.

d1r0rpn

Ekonomiści ankietowani przez PAP prognozowali, że produkcja przemysłowa w czerwcu 2009 roku, w ujęciu dwunastomiesięcznym, spadła o 6,3 proc., natomiast w porównaniu z majem 2009 roku wzrosła o 3,3 proc.

"Obecnie szacujemy, że dynamika PKB w II kwartale znalazła się w przedziale 0,1-0,3 proc. rdr. Utrzymujemy także prognozę całego roku na poziomie 0,2 proc" - powiedział.

"Dzisiejsze dane o produkcji wskazują, że ten wzrost może być wyższy, jednak przy tak małych wartościach trudno wskazywać konkretne liczby. Jednocześnie mamy sygnał, że gospodarka już nie spowalnia" - dodał. (PAP)

bg/ map/ ana/

d1r0rpn

Podziel się opinią

Share
d1r0rpn
d1r0rpn