Trwa ładowanie...
d465hqn
d465hqn

MG: Polska coraz wyżej w rankingu Banku Światowego "Doing Business" (komunikat)

...
Share
d465hqn

29.10. Warszawa - Ministerstwo Gospodarki informuje:

- Polska została doceniona przez Bank Światowy. W rankingu "Doing Business" awansowaliśmy o kolejne 10 miejsc, zajmując 45 lokatę. To mobilizuje nas do dalszych działań na rzecz ułatwiania warunków prowadzenia działalności gospodarczej - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński po publikacji raportu Banku Światowego, który ukazał się 29 października 2013 r.

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński przypomniał, że Polska od kilku lat jest w czołówce krajów, które najszybciej zmieniają otoczenie biznesu, czyniąc je bardziej przyjaznym dla firm. - Działania ułatwiające prowadzenie działalności gospodarczej, prowadzone przez MG w ścisłej współpracy z przedsiębiorcami, z roku na rok przyczyniają się do poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce - podkreślił wicepremier.

d465hqn

Ministerstwo Gospodarki podejmuje kolejne inicjatywy zmierzające do dalszej poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw. W tym celu przygotowuje m.in. przegląd ustawy o swobodzie działalności gospodarczej i prowadzi analizę efektywności systemu zamówień publicznych.


Raport "Doing Business 2014" został przygotowany przez Bank Światowy już po raz jedenasty. Zawiera on ocenę gospodarek 185 krajów w oparciu o coroczne badania przepisów prawa pod kątem warunków wykonywania działalności gospodarczej. Wyniki raportu bardzo często są brane pod uwagę przez zagranicznych przedsiębiorców przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d465hqn

Podziel się opinią

Share
d465hqn
d465hqn