Trwa ładowanie...
d1zb14o
d1zb14o

MG szacuje wzrost produkcji przemysłowej w styczniu na 9,5 proc. rdr

15.02. Warszawa (PAP) - Wzrost produkcji przemysłowej w styczniu 2011 roku wyniósł 9,5 proc. rdr wobec 11,5 proc. w grudniu ubiegłego roku - szacują dla PAP ekonomiści z...
Share
d1zb14o

15.02. Warszawa (PAP) - Wzrost produkcji przemysłowej w styczniu 2011 roku wyniósł 9,5 proc. rdr wobec 11,5 proc. w grudniu ubiegłego roku - szacują dla PAP ekonomiści z Departamentu Analiz i Prognoz Ministerstwa Gospodarki.

"Szacujemy, że wzrost produkcji wyniósł 9,5 proc. rdr" - poinformowali PAP analitycy resortu gospodarki.

"Pomimo braku efektów kalendarzowych (liczba dni roboczych w styczniu równa tej sprzed roku), oczekujemy iż dynamika produkcji spadnie poniżej 10 proc., na skutek wolnego od pracy 6 stycznia i w efekcie wydłużenia okresu świąteczno-noworocznego" - dodali.

d1zb14o

Zdaniem ekspertów MG korzystna sytuacja w styczniu dotyczyła działów przetwórstwa przemysłowego.

"Dynamika produkcji sprzedanej (w przetwórstwie - PAP) powinna być wyższa niż 10 proc." - podkreślili.

W całym I kwartale bieżącego roku resort gospodarki spodziewa się, że roczna dynamika produkcji będzie zbliżona do 10 proc.

"Korzystna sytuacja w Niemczech, potwierdzana przez tamtejsze badania koniunktury pozwala sądzić, iż w pierwszym kwartale produkcja sprzedana przemysłu wzrośnie o ok. 10 proc." - ocenił DAP.

"Znacznie bardziej korzystnie powinna przedstawiać się sytuacja sektora budowlanego, w związku z korzystnym efektem bazy w pierwszym kwartale ubiegłego roku" - dodali analitycy.

Ekonomiści z banków komercyjnych ankietowani przez PAP uważają, że produkcja przemysłowa w styczniu, w ujęciu rok do roku, wzrosła o 10,0 proc. (PAP)

bg/ jtt/

d1zb14o

Podziel się opinią

Share
d1zb14o
d1zb14o