Trwa ładowanie...
d2rfzr9

MG ws. analizy działań antykryzysowych w krajach OECD (komunikat)

...

d2rfzr9
d2rfzr9

07.10. Warszawa - Wydział Prasowy Ministerstwa Gospodarki informuje:

- Przeprowadziliśmy analizę działań antykryzysowych wdrażanych w państwach OECD. Na bieżąco monitorujemy efekty wprowadzonych rozwiązań i możliwości użycia ich w Polsce - powiedział wicepremier Pawlak prezentując raport MG "Działania wspierające rozwój gospodarczy oraz przedsiębiorców w wybranych państwach członkowskich OECD".

- Światowe spowolnienie gospodarcze skłoniło wiele państw do podjęcia działań antykryzysowych wspierających rodzimych przedsiębiorców. Wydziały Handlu i Inwestycji MG monitorują te instrumenty oraz ich rezultaty. Dzięki temu możemy szybko wykorzystać sprawdzone w praktyce rozwiązania - powiedział wicepremier Pawlak.

Na podstawie zebranych przez WPHII w 26 krajach danych powstał raport "Działania wspierające rozwój gospodarczy oraz przedsiębiorców w wybranych państwach członkowskich OECD". Opracowanie objęło także Rosję państwo kandydujące do członkostwa w OECD.

d2rfzr9

W raporcie omówiono przyjęte w ostatnich miesiącach programy i strategie gospodarcze, jak również inne rozwiązania wspierające rozwój gospodarczy oraz przedsiębiorców. Dotyczą one w szczególności: polityki podatkowej, polityki społecznej i rynku pracy, znoszenie barier administracyjnych w działalności przedsiębiorców, polityki inwestycyjnej, wspierania nowych technologii oraz przedsiębiorców poprzez zwiększanie dostępności finansowania.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2rfzr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rfzr9