Trwa ładowanie...
d2vn2fm

MI ws. programu prezydencji w zakresie transportu i telekomunikacji (komunikat)

...

d2vn2fm
d2vn2fm

13.07. Warszawa - Biuro Informacji i Promocji Ministerstwa Infrastruktury informuje:

W dniu 13 lipca br. w Brukseli minister infrastruktury Cezary Grabarczyk wraz z podsekretarzem stanu w MI Maciejem Jankowskim i podsekretarz stanu Magdaleną Gaj wzięli udział w posiedzeniu komisji Parlamentu Europejskiego ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Minister Grabarczyk omówił program polskiej Prezydencji w Radzie UE w zakresie telekomunikacji na najbliższe miesiące. W posiedzeniu uczestniczył również podsekretarz stanu w MSWiA Piotr Kołodziejczyk, który przedstawił plany Prezydencji w obszarze społeczeństwa informacyjnego. Wystąpienia przedstawicieli polskiej Prezydencji przed komisją ITRE zakończyło się odpowiedziami na pytania posłów komisji.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, podsekretarz stanu w MI Magdalena Gaj oraz podsekretarz stanu w MSWiA Piotr Kołodziejczyk wzięli również udział w konferencji prasowej.

Po posiedzeniu komisji ITRE odbyło się spotkanie ministra Grabarczyka z Gunnarem H"kmarkiem, posłem do Parlamentu Europejskiego, sprawozdawcą do projektu decyzji Parlamentu Europejskiego i Rady ustanawiającej Pierwszy Program Polityki Widma Radiowego. Temat ten stanowi jeden z telekomunikacyjnych priorytetów polskiej Prezydencji.

d2vn2fm

Wczoraj 12 lipca br. minister Grabarczyk oraz podsekretarz stanu w MI Maciej Jankowski uczestniczyli w posiedzeniu komisji Parlamentu Europejskiego ds. Transportu i Turystyki (TRAN). Minister Grabarczyk zaprezentował priorytety i program polskiej Prezydencji w zakresie transportu. W trakcie dyskusji odpowiadał na pytania posłów dotyczące planów polskiej Prezydencji oraz bieżących zagadnień z zakresu transportu.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, podsekretarze stanu w MI Maciej Jankowski oraz Andrzej Massel uczestniczyli w konferencji "Koleje Dużych Prędkości na rzecz spójności terytorialnej UE", organizowanej przez Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego, która odbyła się w Brukseli pod patronatem polskiej Prezydencji. W konferencji udział wzięli również dr Gerhard Stahl, sekretarz generalny Komitetu Regionów, Keir Fitch, zastępca szefa gabinetu komisarza ds. transportu Siima Kallasa, Jean-Eric Paquet, dyrektor w dyrekcji generalnej Komisji Europejskiej ds. mobilności i transportu (DG MOVE), Zbigniew Szafrański, prezes zarządu PKP PLK, Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, Rafał Jurkowlaniec, marszałek województwa dolnośląskiego, Johannes Ludewig, dyrektor wykonawczy Wspólnoty Kolei Europejskich i Przedsiębiorstw Infrastrukturalnych (CER), Jean-Pierre Loubinoux, dyrektor generalny Międzynarodowego Związku Kolei (UIC).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ jgr/

d2vn2fm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vn2fm