Trwa ładowanie...
dagwbe4

Michał Surowski dyrektorem Societe Generale ds. rynków kapitałowych długu w Polsce

31.01. Warszawa (PAP) - Michał Surowski został powołany na stanowisko dyrektora ds. rynków kapitałowych długu w Societe Generale Corporate & Investment Banking w Polsce. Obejmie je...

Share
dagwbe4

31.01. Warszawa (PAP) - Michał Surowski został powołany na stanowisko dyrektora ds. rynków kapitałowych długu w Societe Generale Corporate & Investment Banking w Polsce. Obejmie je 18 lutego - podało Societe Generale w komunikacie prasowym, przesłanym PAP.

Michał Surowski będzie pracował w Warszawie, odpowiadając za działalność banku w zakresie rynków kapitałowych długu w ramach departamentu Global Finance. Będzie odpowiedzialny za ofertę SG CIB w dziedzinie rynków kapitałowych długu, w tym za rozwój współpracy z polskimi i regionalnymi klientami i za nadzór nad realizacją transakcji.

"Kontynuujemy rozwój działalności w Polsce. Nasze decyzje są długoterminowe i strategiczne, ponieważ widzimy perspektywę dla dalszego rozwoju rynków kapitałowych w kraju. Z jednej strony finansowanie długiem jest integralnym elementem optymalnej struktury kapitałowej, z drugiej - wskaźnik zadłużenia firm w naszym kraju jest najniższy w Europie. Dlatego też potencjał rozwoju rynku kapitałowego długu - w miarę rozwoju sektora korporacyjnego w Polsce - jest ogromny. Polskie i środkowoeuropejskie firmy potrzebują zewnętrznego finansowania, a SG CIB zapewni im do niego dostęp w kraju i za granicą" - powiedział cytowany w komunikacie Krzysztof Walenczk, dyrektor generalny SG CIB w Polsce.

Surowski ma ponad piętnastoletnie doświadczenie w sektorze finansowym.(PAP)

pel/ pr/ jtt/

dagwbe4

Podziel się opinią

Share
dagwbe4
dagwbe4