Trwa ładowanie...
d2l6lna

Mid Europa może rozważyć wyjście z LUX MED najwcześniej w '12, ale raczej nie przez GPW

17.11. Warszawa (PAP) - Fundusz private equity Mid Europa Partners może nie wcześniej niż w 2012 roku rozważyć sprzedaż Grupy LUX MED i chociaż nie wyklucza wyjścia z tej...

d2l6lna
d2l6lna

17.11. Warszawa (PAP) - Fundusz private equity Mid Europa Partners może nie wcześniej niż w 2012 roku rozważyć sprzedaż Grupy LUX MED i chociaż nie wyklucza wyjścia z tej inwestycji poprzez giełdę, to jednak skłania się raczej ku sprzedaży inwestorowi - poinformował dziennikarzy partner w Mid Europa Matthew Strassberg. Mid Europa jest gotowy zainwestować w LUX MED jeszcze ok. 100 mln euro.

"LUX MED osiągnął oczekiwane wyniki związane z procesem integracji, inwestycjami w IT, rozwój sieci placówek itp. Teraz potrzebujemy następnych 18-24 miesięcy, żeby te nakłady znalazły odzwierciedlenie w wynikach finansowych, które są ważnym elementem oceny przy wyjściu z inwestycji" - powiedział Strassberg.

"Rok 2012 byłby takim najwcześniejszym terminem, w którym miałoby sens rozważenie wyjścia z tej inwestycji. Nie wykluczamy giełdy, ale dotychczas nie wprowadzaliśmy spółek na giełdę, bo ona zazwyczaj nie odzwierciedla odpowiedniej ceny i premii za unikalność pozycji strategicznej" - dodał.

"Szukamy zwrotu na kapitale własnym +return on equity+ powyżej 20 proc., zazwyczaj przy pomocy lewarowania" - powiedział również.

d2l6lna

Strassberg podkreśla też, że dla Mid Europa inwestycja w LUX MED jest inwestycją długoterminową i na razie fundusz jest gotowy dalej inwestować w medyczną grupę.

"Rynek medyczny jest rynkiem inwestycji długoterminowych i od początku zakładaliśmy, że będzie to jedna z dłuższych inwestycji. W 2007 roku rozpoczął się kilkuletni proces konsolidacji rynku i dalej szukamy nowych inwestycji" - powiedział Strassberg.

"Do tej pory zainwestowaliśmy w LUX MED łącznie ok. 100 mln euro i jesteśmy gotowi wydać dodatkowo 100 mln euro" - dodał.

Mid Europa chce na razie dalej rozwijać Grupę LUX MED zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje oraz uczestniczyć w planowanej budowie szpitala wieloprofilowego w Warszawie, który ma być uruchomiony w 2013 roku.

d2l6lna

Grupa LUX MED będzie organicznie rozwijać sieć przychodni, a agresywniej rozwijać - także poprzez akwizycje - usługi diagnostyczne, laboratoryjne i segment hospitalizacji w dużych miastach w Polsce.

"Grupę będziemy rozwijali organicznie poprzez większy wachlarz usług i zwiększanie liczby pacjentów, którzy pochodzą z czterech źródeł: abonament, NFZ, ubezpieczenia i pacjenci indywidualni płacący za usługi w ramach fee for service" - powiedział Strassberg.

"Będziemy też intensywniej inwestować diagnostykę obrazową i laboratoryjną, dlatego szukamy na rynku nowych jednostek, w które moglibyśmy się zaangażować. Będziemy też budowali nowy, większy niż właśnie otwarty, szpital kilkuprofilowy" - dodał.

d2l6lna

Grupa LUX MED w środę oficjalnie otworzyła swój pierwszy szpital chirurgii jednego dnia w Warszawie, a pierwszych pacjentów zaczęła przyjmować pod koniec sierpnia tego roku. Szpital liczy 11 łóżek, a koszty tej inwestycji wyniosły ok. 16 mln zł.

LUX MED planuje uruchomienie w 2013 roku w Warszawie kolejnego, tym razem wieloprofilowego szpitala na maksymalnie 80 łóżek, którego koszt może wynieść ok. 100 mln zł.

W 2010 roku przychody grupy LUX MED wzrosną o ok. 8-10 proc. z ok. 570 mln zł w 2009 roku.

d2l6lna

Grupa jest operatorem przychodni LUX MED, Medycyny Rodzinnej, CM LIM, Promedis oraz poradni Profemed i zatrudnia prawie 9 tys. pracowników. Do grupy należą też ośrodki diagnostyczne AVI Diagnostyka Obrazowa, spółka FADO oferująca diagnostykę mobilną oraz ośrodek TABITA - placówka całodobowej opieki dla osób starszych, samotnych i pacjentów wymagających stałej specjalistycznej opieki.

Grupa LUX MED prowadzi 73 przychodnie własne i 24 przychodnie przyzakładowe, a pod opieką grupy znajduje się ok. 900.000 pacjentów.(PAP)

bas/ ana/

d2l6lna
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l6lna