Midas uważa, że wyrok NSA nie wpływa na działalność CenterNet i Mobyland
Warszawa, 08.05.2014 (ISBnews) – Midas uważa, że wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA) w sprawie przetargu na dwie rezerwacje częstotliwości, z zakresu 1710-1730...
Warszawa, 08.05.2014 (ISBnews) – Midas uważa, że wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA) w sprawie przetargu na dwie rezerwacje częstotliwości, z zakresu 1710-1730 MHz i 1805-1825 MHz, pozostaje bez wpływu na możliwość kontynuowania dotychczasowej działalności CenterNet oraz Mobyland i spółki te mogą nadal w pełni korzystać z przyznanych im częstotliwości, a w konsekwencji nadal realizować założone cele działalności Grupy Kapitałowej, podała spółka.
„Na podstawie uzyskanych dotąd informacji zarząd spółki uważa, że wyrok NSA pozostaje bez wpływu na możliwość kontynuowania dotychczasowej działalności CenterNet oraz Mobyland. Oznacza to, że spółki te mogą nadal w pełni korzystać z przyznanych im częstotliwości, a w konsekwencji nadal realizować założone cele działalności Grupy Kapitałowej href="http://finanse.wp.pl/isin,PLNFI0900014,notowania-podsumowanie.html">MidasMidas (Zobacz notowania spółki »). Jednocześnie, zarząd spółki nie jest obecnie w stanie przewidzieć kierunku, jak również zakresu dalszych działań w tej sprawie, podejmowanych w przyszłości przez uczestników przedmiotowego postępowania. Obecnie spółka, CenterNet oraz Mobyland oczekują na doręczenie odpisu wyroku NSA z uzasadnieniem, na podstawie analizy którego zostanie podjęta decyzja co do dalszych kroków w przedmiotowej sprawie" – czytamy w komunikacie.
Spółka podała, że z otrzymanych od pełnomocnika procesowego informacji wynika, że w ustnych motywach dzisiejszego wyroku NSA wskazał, iż w jego ocenie poprzedni wyrok NSA wydany w tej sprawie przesądzał o tym, że prezes UKE winien był unieważnić przetarg w całości.
„NSA nie podzielił także argumentacji skarg kasacyjnych, wniesionych przez spółki zależne od href="http://finanse.wp.pl/isin,PLNFI0900014,notowania-podsumowanie.html">MidasMidas, wskazującej na możliwość częściowego unieważnienia przetargu na podstawie art. 118d ust. 1 PT. W ocenie NSA przepis ten nie dopuszczał takiej możliwości. Natomiast nawet gdyby była ona możliwa, to unieważnienie w części nie mogłoby nastąpić w odniesieniu do jednego z podmiotów biorących udział w przetargu (tak jak miało to miejsce w niniejszej sprawie w roku 2011). Ewentualne częściowe unieważnienie przetargu mogłoby się co najwyżej odnosić do jego elementu przedmiotowego, a nie podmiotowego" – czytamy dalej.
W przetargu w 2007 roku pasmo 1800 MHz zdobyły CenterNet i Mobyland, płacąc ok. 220 mln zł. Wyniki przetargu oprotestowała Polska Telefonia Cyfrowa (obecnie T-Mobile Polska).
href="http://finanse.wp.pl/isin,PLNFI0900014,notowania-podsumowanie.html">MidasMidas, należący do telekomunikacyjnej grupy miliardera Zygmunta Solorza-Żaka, chce do końca roku zwiększyć liczbę stacji bazowych do 2,0 tys. z 1,3 tys. obecnie. Cały program inwestycyjny - zakładający zwiększenie liczby stacji do 4,8 tys. w połowie 2016 r. - ma kosztować ponad 1,0 mld zł. W skład href="http://finanse.wp.pl/isin,PLNFI0900014,notowania-podsumowanie.html">Grupy MidasGrupy Midas wchodzą m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.
(ISBnews)