Midas uważa, że wyrok WSA nie wpływa na realizację celów CenterNet i Mobyland

Warszawa, 23.09.2014 (ISBnews) - Zarząd Midasa, na podstawie uzyskanych dotąd informacji uważa, że dzisiejszy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego  w Warszawie (WSAW) dotyczący unieważnienia powtórzonego przetargu na rezerwacje częstotliwości z zakresu 1710-1730 MHz i 1805-1825 MHz. - podobnie jak wyrok NSA z 8 maja br. - pozostaje bez wpływu na możliwość kontynuowania dotychczasowej działalności przez spółki z grupy Midas, tj. CenterNet oraz Mobyland, poinformował Midas w komunikacie. 

23.09.2014 | aktual.: 23.09.2014 18:08

?Oznacza to, że spółki te mogą nadal w pełni korzystać z zarezerwowanych prawomocnie i ostatecznie na ich rzecz częstotliwości, a w konsekwencji nadal realizować założone cele działalności Grupy Kapitałowej Midas" - czytamy w komunikacie.

Zarząd spółki obecnie nadal nie jest w stanie przewidzieć kierunku, jak również zakresu dalszych działań w tej sprawie, podejmowanych w przyszłości przez uczestników przedmiotowego postępowania, podano także.

Midas poinformował, że obecnie CenterNet oraz Mobyland oczekują na doręczenie odpisu wyroku WSA z uzasadnieniem, na podstawie analizy którego zostanie podjęta decyzja co do dalszych kroków w przedmiotowej sprawie.

?Jednocześnie, zarząd spółki pragnie przypomnieć, że w powyżej opisywanym postępowaniu związanym z Powtórzonym Przetargiem, spółki CenterNet i Mobyland występują w charakterze zainteresowanego, gdyż postępowanie to w głównej mierze skierowane jest przeciwko decyzjom administracyjnym wydanym przez Prezesa UKE" - czytamy dalej.

Dzisiejszy wyrok Wojewódzkiego Sąd Administracyjnego w Warszawie został wydany wskutek rozpatrzenia skarg, złożonych przez T-Mobile Polska oraz Orange Polska.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzje prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, na podstawie których prezes UKE odmówił unieważnienia powtórzonego przetargu na rezerwacje częstotliwości z zakresu 1710-1730 MHz i 1805-1825 MHz.

?WSAW uznał, że wydane uprzednio wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego: z dnia 3 lutego 2011 roku oraz z dnia 8 maja 2014 roku, przesądziły zarówno o konieczności unieważnienia, jak i o niedopuszczalności unieważnienia tylko w części tego samego przetargu, który był przedmiotem orzekania w zaskarżonych decyzjach prezesa UKE" - czytamy także w komunikacie.

W konsekwencji, wyrażone w ww. wyrokach NSA poglądy prawne, dotyczące kwestii bezpodstawności częściowego unieważnienia przetargu, były dla Prezesa UKE wiążące, również przy wydawaniu decyzji odmawiających unieważnienia Powtórzonego Przetargu. Zdaniem WSAW, okoliczność ta wykluczała możliwość częściowego przeprowadzenia przez Prezesa UKE w 2011 roku, niektórych tylko czynności przetargowych, obejmujących w praktyce ocenę oferty złożonej w 2007 roku przez T-Mobile Polska, podano także.

Midas, należący do telekomunikacyjnej grupy miliardera Zygmunta Solorza-Żaka, chce do końca roku zwiększyć liczbę stacji bazowych do 2,0 tys. z 1,3 tys. obecnie. Cały program inwestycyjny - zakładający zwiększenie liczby stacji do 4,8 tys. w połowie 2016 r. - ma kosztować ponad 1,0 mld zł. W skład Grupy Midas wchodzą m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)