Trwa ładowanie...
d24e2it
miedwiediew
26-05-2011 22:02

Miedwiediew na G8 o obecności BRICS w kierownictwie MFW

Przebywający na szczycie G8 Dmitrij Miedwiediew uważa, że w kierownictwie MFW lepiej reprezentowane powinny być państwa BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA), przy czym, jak uściśliła rzeczniczka prezydenta Rosji, "nie chodzi o szefa MFW".

Share
d24e2it

Na briefingu w Deauville, gdzie odbywa się szczyt G8, rzeczniczka rosyjskiego prezydenta Natalia Timakowa powiedziała w czwartek, że temat nowego dyrektora MFW był omawiany na wszystkich czwartkowych spotkaniach dwustronnych prezydenta Rosji.

- Wszyscy wskazywali na wysoki profesjonalizm (francuskiej minister finansów Christine) Lagarde - powiedziała Timakowa i przedstawiła stanowisko Miedwiediewa.

Jego zdaniem "państwa grupy BRICS powinny być lepiej reprezentowane w MFW, gdzie na razie panuje europocentryzm". W opublikowanym w nocy z wtorku na środę w Waszyngtonie wspólnym komunikacie kraje grupy BRICS domagały się nowej procedury wyboru szefa MFW i odejścia o tradycji powoływania na to stanowisko Europejczyka.

Rzeczniczka Miedwiediewa powiedziała też dziennikarzom, że grupa G8 zaapelowała do Rosji o mediację w libijskim kryzysie. Przyznała jednak, że nie może odpowiedzieć na pytanie, czy Rosja zgodzi się wziąć na siebie rolę pośrednika.(PAP)

mmp/ kar/

d24e2it
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24e2it