Trwa ładowanie...

Mieszkanie+. Zakończenie budowy mieszkań w Pruszkowie w 2019 roku

W Pruszkowskie mieszkania w ramach programu Mieszkanie+ zostaną oddane do użytku w 2019 roku - poinformował Janusz Kobeszko z BGK Nieruchomości. Przy ul. Waryńskiego zaplanowano 329 lokali.

Mieszkanie+. Zakończenie budowy mieszkań w Pruszkowie w 2019 rokuŹródło: PAP
d2ogiel
d2ogiel

Mieszkania o średnim metrażu 56 mkw. powstają w Pruszkowie przy ul. Waryńskiego. Łącznie zaplanowano cztery sześciopiętrowe budynki, które zbudowane zostaną w technologii prefabrykacji.

W domu będzie można zamieszkać w formule wynajmu. Cena za metr kwadratowy czynszu ma zmieścić się w około 20 zł. - To będzie pierwszy budynek w programie Mieszkanie+ wykonany w systemie prefabrykacji - zapowiedział Kobeszko z BGK Nieruchomości, spółki odpowiedzialnej za filar komercyjny rządowego programu. - Dzięki temu powstają budynki w bardzo wysokiej jakości, a same mieszkania będą precyzyjne co do milimetra - dodał.

Kto dostanie Mieszkanie+? Zobacz wideo:

Generalnym wykonawcą inwestycji została firma KB Dom, wchodząca w skład Grupy Polnord. KB Dom wykonuje elementy do budowy domów w halach produkcyjnych. - Na taki proces budowy nie mają wpływu warunki atmosferyczne, co jest ważne dla pracowników zatrudnionych przy inwestycji - powiedział dyrektor ds. generalnego wykonawstwa KB Dom Robert Łopuszyński.

d2ogiel

Inwestycja jest realizowana we współpracy z inwestorem prywatnym. - Kupiliśmy działkę w Pruszkowie z myślą o budowie komercyjnych mieszkań - powiedział Artur Kozieja ze spółki Europlan. W takim przypadku cały proces, wraz ze sprzedażą mieszkań, trwałby 5-6 lat. - Zdecydowaliśmy, że podpiszemy umowę z BGK Nieruchomości, która pozwoli nam na skrócenie procesu do około dwóch lat. W zamian za obniżenie ryzyka, musimy się zadowolić dużo niższą marżą - przyznał Kozieja.

Mieszkania powstaną w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej SKM i Kolei Mazowieckich. Czas dojazdu do stacji Warszawa Śródmieście to 25 minut.

Program Mieszkanie+ składa się z części komercyjnej, realizowanej przez BGK Nieruchomości, i części regulowanej, której zasady określa uchwalona w lipcu przez Sejm i Senat ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości. BGK Nieruchomości będzie realizować inwestycje głównie we współpracy z samorządami i inwestorami prywatnymi, zaś KZN zajmie się wykorzystaniem gruntów skarbu państwa.

W części komercyjnej przygotowywanych jest obecnie ponad 10 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys., mieszkań jest już w budowie. Wartość inwestycji przygotowywanych przez BGK Nieruchomości przekracza 2 mld zł.

d2ogiel
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ogiel