Trwa ładowanie...
d2ekrha
d2ekrha

Milestone Medical chce przejść na GPW z NewConnect w II półroczu

Warszawa, 06.05.2014 (ISBnews) – Rada Dyrektorów Milestone Medical Inc. zaakceptowała plany oferty publicznej związanej z przeniesieniem notowań spółki na...
Share
d2ekrha

Warszawa, 06.05.2014 (ISBnews) – Rada Dyrektorów Milestone Medical Inc. zaakceptowała plany oferty publicznej związanej z przeniesieniem notowań spółki na rynek główny GPW z NewConnect w II poł. bieżącego roku, podała spółka.

„Prospekt spółki będzie skierowany do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Obecnie dokument jest przygotowywany przez spółkę i WDM" – czytamy w komunikacie.

„Dokonaliśmy znaczącego postępu od debiutu na NewConnect i zmierzamy do zmiany rynku notowań. Liczymy, że pozwoli to na zwiększenie rozpoznawalności naszej spółki wśród inwestorów" – powiedział CEO Milestone Medical Leonard Osser, cytowany w komunikacie.

d2ekrha

W informacji podkreślono, że przyszła oferta ma mieć wartość 6-7 mln USD, a rynkową waluację na poziomie przynajmniej 92 mln USD, czyli ok. 12 zł (3,9 USD) na akcję.

Milestone Medical Inc. od listopada 2013 r. jest notowana na rynku NewConnect. Milestone Medical Inc. jest pierwszą amerykańską spółką z branży life science notowaną na GPW oraz jedyną spółką z USA notowaną na GPW.

Przed debiutem na rynku NewConnect Milestone Medical Inc. przeprowadziła subskrypcję akcji nowej emisji, kierowanej wyłącznie do inwestorów instytucjonalnych i osób prawnych, w ramach której pozyskała ok. 9,3 mln zł (ok. 3 mln USD).

Milestone Medical Inc. to wspólny projekt Milestone Scientific Inc. i m.in. akcjonariuszy spółki Beijing 3H, chińskiego partnera Milestone Medical Inc. w obszarze dystrybucji.

d2ekrha

Milestone Medical Inc. posiada wyłączną bezpłatną licencję, obejmującą cały świat, na korzystanie z technologii i patentów opracowanych przez spółkę matkę - Milestone Scientific Inc., która posiada ok. 45% udziałów w Milestone Medical Inc., w zakresie systemów iniekcyjnych mających zastosowanie przy znieczuleniu zewnątrzoponowym (ang. epidural) i iniekcjach dostawowych (ang. intra-articular).

Milestone Medical Inc. zakończyła pracę nad prototypem pierwszego urządzenia do przeprowadzania iniekcji znieczulenia zewnątrzoponowego oraz złożyła wniosek o zatwierdzenie do użycia w Amerykańskiej Agencji ds. Leków i Żywności (FDA).

Rynek produktów związanych z zastosowaniem znieczulenia zewnątrzoponowego (ang. epidural) jest znaczący - ze sprzedażą wynoszącą około 1 mld USD rocznie tylko w samych Stanach Zjednoczonych, gdzie ok. 2,5 mln kobiet rocznie otrzymuje znieczulenie zewnątrzoponowe.

Firma spodziewa się uzyskać pozwolenie od Agencji ds. Leków i Żywności (FDA) oraz wprowadzić na rynek aparat do znieczulenia zewnątrzoponowego w 2014 roku.

(ISBnews)

d2ekrha

Podziel się opinią

Share
d2ekrha
d2ekrha