Trwa ładowanie...
dg5i0rb
dg5i0rb

Millennium DM obniżył rekomendację dla PKO BP do "neutralnie"

12.11. Warszawa (PAP) - Millennium DM w raporcie z 4 listopada obniżył rekomendację dla banku PKO BP do "neutralnie" z "akumuluj", ustalając cenę docelową dla akcji firmy na...
Share
dg5i0rb

12.11. Warszawa (PAP) - Millennium DM w raporcie z 4 listopada obniżył rekomendację dla banku PKO BP do "neutralnie" z "akumuluj", ustalając cenę docelową dla akcji firmy na poziomie 48 zł.

Rekomendację wydano przy cenie 45,7 zł. W piątek o 10.13 kurs akcji PKO BP wyniósł 44,9 zł.

Zdaniem analityków, PKO BP odstąpił od planów dużych przejęć i będzie się raczej koncentrował na wzroście efektywności działania. Millennium DM przewiduje, że w najbliższych latach bank PKO BP będzie najprawdopodobniej drenowany przez Skarb Państwa z osiąganych zysków.

dg5i0rb

"(...) Niewykluczony jest jednocześnie scenariusz sprzedaży części akcji przez głównego akcjonariusza (ew. plany przejęć niekorzystnie wpływają na wycenę PKO BP, a tym samym wartość sprzedawanego pakietu akcji, czego SP będzie chciał najprawdopodobniej uniknąć)" - napisali analitycy.

"Biorąc pod uwagę naszą wycenę akcji PKO BP (48,0 zł), jedynie 4,5 proc. wyższą niż aktualny kurs giełdowy, obniżamy rekomendację na spółkę do +neutralnie+, wskazując jednocześnie, iż jest notowana z dyskontem w stosunku do największego konkurenta - Pekao" - podano w raporcie. (PAP)

morb/ asa/

dg5i0rb

Podziel się opinią

Share
dg5i0rb
dg5i0rb