Trwa ładowanie...
d2wodh8
d2wodh8

Millennium DM obniżył rekomendację dla Sygnity na "neutralnie" z "akumuluj"

15.07. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM w raporcie z 11 lipca obniżyli rekomendację dla Sygnity na "neutralnie" z "akumuluj". Cenę docelową dla akcji spółki analitycy...
Share
d2wodh8

15.07. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM w raporcie z 11 lipca obniżyli rekomendację dla Sygnity na "neutralnie" z "akumuluj". Cenę docelową dla akcji spółki analitycy podnieśli do 25,1 zł z 18 zł.

Zdaniem analityków Millennium DM, po dobrym I kwartale 2011 roku, trudno będzie Sygnity powtórzyć te wyniki w II kwartale.

"Spółka wychodzi na prostą i po raz pierwszy od 2006 roku możliwe będzie wykazanie zysku w całym roku. Jednak kurs akcji wzrósł przez ostatni rok dwukrotnie, a kapitalizacja doszła do 300 mln zł. Taka wycena wymagałoby od spółki osiągnięcia min. 25 mln zł w przyszłym roku. I rzeczywiście taki co najmniej zysk zapowiada obecny zarząd (32-49 mln zł EBIT w 2012)" - napisano w raporcie.

d2wodh8

"Wprawdzie pierwszy etap działań obecnego zarządu (redukcja kosztów) można uznać za udany, jednak o dalszy wzrost będzie zdecydowanie trudniej. Uważamy, że znaczna część poprawy jest już w cenie, a potencjalne ryzyko niedotrzymania prognozy na rok 2012 równoważy szanse na zysk powyżej 25-30 mln zł" - dodano.

Analitycy oczekują, że Sygnity w II kwartale nie zaskoczy już tak pozytywnie, jak to było w I kwartale.

"Rynek już zdyskontował udaną redukcję kosztów pokazaną w I kwartale. Pod względem przychodów spodziewamy się zbliżonych (nieznacznie lepszych) wyników niż w I kwartale, jednak nieznacznie gorszych r/r" - napisano.

Analitycy spodziewają się w II kwartale marży brutto na sprzedaży rzędu 19 proc., wobec 20,4 proc. w I kwartale. Przy założeniu, że nie zmienią się koszty sprzedaży i ogólnego zarządu, prognozują dla Sygnity na II kwartał 0,8 mln zł straty EBIT i 3,1 mln zł straty netto.

Rekomendację wydano przy cenie akcji spółki na poziomie 25,9 zł.

W piątek o godz. 9.50 za akcje spółki płacono 24,50 zł.(PAP)

mto/ osz/

d2wodh8

Podziel się opinią

Share
d2wodh8
d2wodh8