Trwa ładowanie...
d1mzxc0

Millennium DM rekomenduje "kupuj" Arctic Paper, cena docelowa 15 zł

05.07. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, raportem z 28 czerwca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Arctic Paper od zalecenia "kupuj" cena docelowa została wyznaczona na...
Share
d1mzxc0

05.07. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, raportem z 28 czerwca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Arctic Paper od zalecenia "kupuj" cena docelowa została wyznaczona na poziomie 15 zł.

"W ostatnich miesiącach spółka przeżywa problemy związane z rosnącymi kosztami celulozy - podstawowego surowca zużywanego w grupie. Ożywienie gospodarcze w Europie nie jest na tyle silne, aby spółka mogła przerzucić w całości rosnące koszty na swoich klientów. Spadek rentowności silnie odbił się na giełdowym kursie spółki, który znajduje się obecnie poniżej ceny emisyjnej" - napisano w raporcie.

"Przewidujemy, że w najbliższych miesiącach ceny celulozy osiągną swój szczyt, a następnie rozpocznie się ich stopniowy spadek. Jednocześnie spółka zamierza wprowadzić od lipca podwyżki cen papieru. Oba czynniki istotnie wpłyną na poprawę rentowności Arctic Paper" - dodano.

W dniu wydania rekomendacji za akcje Arctic Paper płacono 13 zł, a w poniedziałek około godziny 14.37 były one warte 12,85 zł. (PAP)

jru/ ana/

d1mzxc0

Podziel się opinią

Share
d1mzxc0
d1mzxc0