Trwa ładowanie...
d11hn5j

Millennium DM rekomenduje "kupuj" Otmuchów, cena docelowa 15,7 zł

04.02. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 28 stycznia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla ZPC Otmuchów od zalecenia "kupuj". Cenę docelową jednej akcji...

Share
d11hn5j

04.02. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 28 stycznia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla ZPC Otmuchów od zalecenia "kupuj". Cenę docelową jednej akcji spółki wyznaczyli na 15,7 zł.

Raport został przygotowany przy kursie 12,5 zł. W poniedziałek ok. godz. 9.10 kurs Otmuchowa wynosił 12,46 zł.

"Ubiegły rok upłynął zarządowi Otmuchowa na restrukturyzacji przejętej w 2011 r. firmy Odra. Uważamy, że przeprowadzone działania optymalizacyjne przyczynią się do poprawy tegorocznych wyników Grupy, której oprócz tego powinna sprzyjać sytuacja na rynku podstawowych surowców używanych do produkcji słodyczy (kakao, cukier). Na bieżący rok prognozujemy wzrost zysku netto o 46,1 proc. rdr do 13,8 mln zł. Inaczej niż w przypadku innych notowanych na GPW producentów słodyczy, model biznesu Otmuchowa jest oparty na markach własnych i dlatego spółka będzie czerpać korzyści z ekspansji sieci dyskontowych - prognozy mówią o wielu latach dwucyfrowych dynamik wzrostu polskiego rynku wyrobów private label" - napisali analitycy Millennium DM w raporcie.(PAP)

pel/ asa/

d11hn5j

Podziel się opinią

Share
d11hn5j
d11hn5j