Trwa ładowanie...
d2ldurf
24-12-2015 08:42

Millennium: Wstępnie 55,5 mln euro oraz 19 mln euro w akcjach z transakcji Visa

Warszawa, 24.12.2015 (ISBnews) - Bank Millennium otrzymał wstępne szacunki kwoty płatności z tytułu transakcji pomiędzy Visa Inc. a Visa Europe Ltd., wyliczonych na podstawie udziału banku w biznesie Visa w Europie, w wysokości 55,5 mln euro w gotówce i 19 mln euro w akcjach, podała instytucja. Ostateczne potwierdzenie rzeczywistej wysokości kwot płatnych do 30 czerwca 2016 r. ma nastąpić 1 marca 2016 r.

d2ldurf
d2ldurf

"Bank otrzymał od Visa Europe następujące wstępne szacunki kwoty płatności z tytułu transakcji, wyliczonych na podstawie udziału banku w biznesie Visa w Europie:

- 55,5 mln euro w gotówce,

- akcje wyceniane na 19 mln euro" - czytamy w komunikacie.

Bank Millennium, będąc członkiem Visa Europe Ltd, znajduje się w gronie beneficjentów transakcji pomiędzy Visa Inc. a Visa Europe Ltd. Zgodnie z upublicznionymi przez Visa Inc. informacjami na wartość transakcji składa się płatne na rzecz beneficjentów z góry 16,5 mld euro, oraz potencjalne dodatkowe, uzależnione od wyniku finansowego, wypłaty w wysokości do 4,7 mld euro, płatne po upływie czterech lat od daty zakończenia transakcji, dając łączną kwotę transakcji w wysokości do 21,2 mld euro. Suma płatna z góry obejmuje zapłatę w gotówce w wysokości 11,5 mld euro oraz akcje uprzywilejowane wymienne na akcje zwykłe Visa Inc. klasy A wyceniane na 5 mld euro, wskazano w informacji.

d2ldurf

"Zgodnie z proponowanym harmonogramem powyższe płatności zostaną rozliczone do dnia 30 czerwca 2016. Potencjalnie, bank może otrzymać także dodatkowy przychód po upływie czterech lat od finalizacji pierwszych płatności. Wysokość przychodu będzie zależeć od udziału Banku Millennium w biznesie Visa przez cztery kolejne lata, począwszy od finalizacji pierwszych płatności" - czytamy dalej.
Zgodnie z otrzymaną informacją wstępnie oszacowane kwoty płatności, stanowiące dla banku przychód przed opodatkowaniem, mogą podlegać korekcie w wyniku odwołań beneficjentów transakcji. Bank nie ma danych pozwalających na ocenę wielkości ewentualnych korekt, podkreślono również.

"Ostateczne potwierdzenie rzeczywistej wysokości kwot płatnych do 30 czerwca 2016 ma nastąpić 1 marca 2016. Warunki i realizacja harmonogramu płatności są uzależnione od akceptacji ze strony organów regulujących poszczególne rynki europejskie" - podsumowano.
Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

(ISBnews)

d2ldurf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ldurf