Trwa ładowanie...

"Mini pomnik" pary prezydenckiej w sklepie dla turystów. Cena 130 zł

W szczecińskim sklepie z pamiątkami można kupić statuetkę z podobiznami Marii i Lecha Kaczyńskich. Dużo taniej można ją jednak nabyć przez internet.

"Mini pomnik" pary prezydenckiej w sklepie dla turystów. Cena 130 złŹródło: wikimedia Commons, fot: Wikimedia
d315usf

W polskich miejscowościach stanęło już przynajmniej kilka mniej lub bardziej udanych pomników i tablic ku pamięci polskiej pary prezydenckiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Okazuje się, że kupić można sobie także przenośny "mini pomnik". Wzorowany jest na pierwszym w Polsce, który powstał w Radomiu.

Zobacz także: Tak będą wyglądać pomniki smoleńskie?

Samo dzieło z Radomia, jak i wzorowana na nim miniatura, ma sporo krytyków, którzy wytykają przede wszystkim brak podobieństwa do Marii i Lecha Kaczyńskich.

Zdjęcie z jednego ze szczecińskich sklepów dla turystów stało się bardzo popularne w internecie. Koszt osobliwego "gadżetu" z napisem "Dla Ciebie Polsko" to 130 zł. Przynajmniej w sklepie z pamiątkami, bo na stronie pamiatkizpolski.pl można go kupić za 72 zł.

pamiatkizpolski.pl
Źródło: pamiatkizpolski.pl, fot: screen

Statuetka zyskuje rozgłos, ale nie jest nowością. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu już w 2016 r. kupiła 35 figurek. – Uznaliśmy, że to bardzo ładny element. Kupujemy różne albumy i inne gadżety, które wręczamy gościom przyjeżdżającym do nas, czy jak sami gdzieś wyjeżdżamy – wyjaśniał portalowi radom24.pl Marek Szary, wicedyrektor RDLP.

d315usf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d315usf