Trwa ładowanie...

Minister zapowiedział duże zmiany w umowach na czas określony

Tylko trzy lata będzie można pracować na umowach na czas określony - zapowiedział w Sejmie minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Share
Minister zapowiedział duże zmiany w umowach na czas określonyŹródło: PAP/P.Supernak
d8zs7fk

Po tym czasie umowa stanie się z mocy prawa umową na czas nieokreślony. Kosiniak-Kamysz mówił także, że zostaną zrównane okresy wypowiedzeń w umowach o pracę - zależne one będą od wcześniejszego stażu pracy, a nie typu umowy.

Takie rozwiązanie może nie satysfakcjonować związkowców. W Sejmie leży projekt ustawy zgłoszony przez posłów SLD - zakłada on, że umowa o pracę stanie się umową na czas nieokreślony już po 24 miesiącach pracy u jednego pracodawcy.

Co na to pracodawcy? Przedstawiciele Konfederacji Lewiatan - jednej z największych organizacji zrzeszających szefów firm - twierdzą, że zrównanie warunków wypowiedzenia umowy o pracę na czas określony i nieokreślony jest uzasadnione.

"Pod warunkiem, że okresy wypowiedzenia będą powiązane ze stażem pracy i będą krótsze niż obecnie obowiązujące dla stałych umów. Dopuszczalny, łączny czas trwania umów na czas określony powinien wynosić 48 miesięcy" - piszą eksperci w komunikacie.

AK/WP.PL

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d8zs7fk

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8zs7fk
d8zs7fk