Trwa ładowanie...
d1djpek
d1djpek

Minutes' RPP: Zwiększenie dynamiki inwestycji pobudzi wzrost PKB w 2017 r.

Warszawa, 26.01.2017 (ISBnews) - Podczas styczniowego posiedzenia członkowie Rady Polityki Pieniężnej (RPP) ocenili, że zwiększenie dynamiki inwestycji oraz stabilny wzrost konsumpcji przyspieszy wzrost PKB w kolejnych kwartałach 2017 r., wynika z "minutes" z tego spotkania, opublikowanych przez Narodowy Bank Polski (NBP). 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1djpek

"W opinii członków Rady przyśpieszeniu wzrostu PKB w kolejnych kwartałach będzie sprzyjać stopniowe zwiększanie się dynamiki inwestycji przy jednocześnie stabilnym wzroście konsumpcji" - czytamy w "minutes".

Według centralnej ścieżki listopadowej projekcji NBP, wzrost PKB przyspieszy do 3,6% w 2017 r., by odnotować ponownie słabszy wynik na poziomie 3,3% w 2018 r.

Członkowie RPP podkreślali, że miesięczne dane sygnalizują pewną poprawę aktywności gospodarczej w ostatnim okresie.

d1djpek

"Niektórzy członkowie Rady zwracali dodatkowo uwagę na istotny wzrost dynamiki produkcji materiałów wykorzystywanych w budownictwie, który nastąpił w ostatnich miesiącach 2016 r. Ich zdaniem może być to sygnał ożywienia inwestycji budowlanych. W ocenie niektórych członków Rady wzrostowi inwestycji budowlanych będzie sprzyjać również rozpoczęty niedawno program 'Mieszkanie+'" - czytamy dalej.

Część członków RPP zwracała uwagę, że wyższe ceny energii, wpłyną niekorzystnie na możliwość zwiększenia wydatków gospodarstw domowych i przedsiębiorstw na inne cele, i mogą oddziaływać negatywnie na dynamikę popytu w gospodarce.

(ISBnews)

d1djpek

Podziel się opinią

Share

d1djpek

d1djpek