Trwa ładowanie...
dmlu5ol
03-03-2017 11:22

MITEF Poland rozpoczął nabór do nowej edycji programu akceleracji dla startupów

Warszawa, 03.03.2017 (ISBnews) - MIT Enterprise Forum Poland (MITEF Poland) rozpoczął nabór do kolejnej edycji programu akceleracji dla start-up'ów, którego partnerami są m.in. PKO Bank Polski, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG), KGHM Polska Miedź, Adamed, Intel, Visa oraz Hewlett Packard Enterprise, podał MITEF Poland.

dmlu5ol
dmlu5ol

"Celem projektu jest pomoc startupom, które rozwijają unikalne technologie, w przyspieszeniu procesu komercjalizacji proponowanych rozwiązań. Innowacyjne polskie mikro i małe firmy mogą składać dokumenty aplikacyjne za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland.org od 1 marca do 15 maja 2017 roku" - czytamy w komunikacie.

Dzięki grantowi przyznanemu MIT Enterprise Forum Poland w pilotażowym konkursie ScaleUp, zrealizowanym w ramach rządowego programu Start In Poland, startupy, które zakwalifikują się do programu, uzyskają szansę na dofinansowanie działalności w kwocie do 200 tys. zł. oraz wsparcie w postaci usług o wartości do 50 tys. zł, podano także.

W ramach programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland przewidziano cztery ścieżki tematyczne: Fintech, Zdrowie, Energia i Surowce, a także ścieżkę ogólną, dla startupów rozwijających technologie w ramach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

"Firmy, które wezmą udział w projekcie uzyskają dostęp do wyjątkowego know-how, laboratoriów, zaplecza technicznego i technologicznego, a także szansę na dofinansowanie działalności w kwocie nawet do 200 tysięcy złotych. Przewidzieliśmy również wsparcie w postaci usług o wartości do 50 tys. złotych. Przedstawiciele pięciu najlepszych startupów wyjadą ponadto na bootcamp do MIT w Bostonie, gdzie będą mieli szansę przedstawić swoje pomysły inwestorom z USA" - powiedział prezes MITEF Poland Paweł Bochniarz, cytowany w komunikacie.

dmlu5ol

Partnerami wspierającymi program są także Campus Warsaw, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP) oraz Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Od strony prawnej startupy wspierane będą przez kancelarie Wardyński i Wspólnicy oraz JWP Rzecznicy Patentowi.

Do poprzedniej edycji programu, która rozpoczęła się w styczniu b.r. roku, zakwalifikowały się 23 startupy, w tym m.in. IC Solutions, który stworzył długopis do automatycznej cyfryzacji papierowych dokumentów, Waywer, oferujący platformę multimedialnej komunikacji z klientami dla korporacji czy SensoriumLab, rozwijający unikalną technologię telemonitoringu pacjentów zagrożonych wysiękiem opłucnowym, podano także.

(ISBnews)

dmlu5ol
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmlu5ol