Trwa ładowanie...
d8zs7fk

MKiDN ws. publikacji w "Gazecie Wyborczej" (komunikat)

...

Share
d8zs7fk

05.07. Warszawa - Centrum Informacyjne MKiDN informuje:

W artykule autorstwa Ewy Siedleckiej pt. "ACTA w koszu! Hop, hop, hop!", który został opublikowany w "Gazecie Wyborczej" 5 lipca br. pojawiły się nieprawdziwe i nieścisłe informacje.

Nieprawdą jest, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego spotyka się głównie z organizacjami twórców i producentów po to, by dyskutować na temat zmiany ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

W maju i czerwcu br. w resorcie kultury odbyło się pięć spotkań w ramach warsztatów poświęconych reformie prawa własności intelektualnej. Organizatorzy spotkań dołożyli wszelkich starań, by w warsztatach brali udział przedstawiciele wszystkich środowisk zainteresowanych zmianą ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, czyli nie tylko przedstawiciele organizacji zbiorowego zarządzania i producenci, ale również "konsumenci kultury i użytkownicy internetu", jak nazywa to środowisko autorka artykułu. Byli oni reprezentowani przez członków Fundacji Nowoczesna Polska, Centrum Cyfrowego Projekt Polska, Internet Society Polska, Google Polska, Creative Commons Polska, Business Society Alliance, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz Stowarzyszenia EBIB.

d8zs7fk

Przedstawiciele tych organizacji aktywnie uczestniczyli w dyskusji, a ich postulaty i propozycje zmian legislacyjnych zostały uwzględnione w dokumencie podsumowującym warsztaty. W czteroosobowym składzie, który pracował nad przygotowaniem projektu tego dokumentu znalazło się dwóch przedstawicieli tych organizacji - mec. Helena Rymar z Centrum Cyfrowego Projekt Polska oraz Jarosław Lipszyc z Fundacji Nowoczesna Polska. Dokument końcowy zwany "Raportem otwarcia" został zaakceptowany przez wszystkich uczestników warsztatów. Co więcej wszystkim spotkaniom współprzewodniczyła mec. Helena Rymar Centrum Cyfrowego Projekt Polska.

Wszystkie protokoły ze spotkań, nagrania, zgłaszane propozycje zmian oraz dokumenty podsumowujące prace, znajdują się na stronie: http://warsztaty.mac.gov.pl/prawo_autorskie/doku.php?id=warsztat_2520prawo_2520autorskie

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d8zs7fk

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8zs7fk
d8zs7fk