Trwa ładowanie...

Młodych kusi praca w mundurze

W ostatnich latach liczba mundurowych występujących o emeryturę spadła ponad trzykrotnie. Do służby masowo zgłaszają się młodzi - donosi "Gazeta Wyborcza".

Młodych kusi praca w mundurzeŹródło: WP.PL, fot: mat. Służby Celnej
d4jti9t
d4jti9t

Świat 35-letnich mundurowych emerytów powoli się kończy. Dziś średnia wysługa kończących służbę w policji to 28 lat i 11 miesięcy, w Państwowej Straży Pożarnej - 27 lat i dziewięć miesięcy, a w Straży Granicznej - 25 lat i osiem miesięcy.

Do służby masowo zgłaszają się młodzi ludzie. Nie wystraszyła ich nawet reforma emerytalna służb mundurowych.

Co ważne służąc w państwowych instytucjach nie zarobią kokosów, ale za to mogą liczyć na pewne zatrudnienie oraz brak umów śmieciowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Dymisja komendanta głównego policji przyjęta Szef policji złożył rezygnację ze stanowiska. Komendanta Marka Działoszyńskiego ma zastąpić nadinsp. Krzysztof Gajewski.
Tu jest praca. Ofert coraz więcej Zwiększa się zatrudnienia dla specjalistów od zarządzania zasobami ludzkimi - donosi "Rzeczpospolita".
Polski milioner ostrzega: praca to będzie przywilej Zdaniem Krzysztofa Pawińskiego czeka nas niepokój społeczny będący efektem zmiany sposobu redystrybucji dochodu. Dzisiejszy, oparty o pracę, przestaje być efektywny.
d4jti9t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jti9t