Trwa ładowanie...
d2b08os

MLP Group: Środki ze sprzedaży 2 parków logist. pójdą na inwestycje i dywidendę

Warszawa, 02.10.2015 (ISBnews) - MLP Group wykorzysta środki pozyskane ze sprzedaży parków logistycznych MLP Tychy oraz MLP Bieruń w kwocie 90 mln zł na finansowanie kolejnych inwestycji i dywidendę, poinformował wiceprezes MLP Group i dyrektor generalny Radosław T. Krochta. Planuje budowę parków w regionie Wielkopolski, Górnego i Dolnego Śląska oraz Łodzi. Zamierza również ruszyć z ekspansją na rynek niemiecki.

Share
d2b08os

"Środki jakie pozyskamy z tych transakcji zamierzamy przeznaczyć na finansowanie kolejnych inwestycji, co pozwoli nam znacznie przyspieszyć rozwój działalności. Z pewnością sprzyjać nam będzie bardzo dobra sytuacja na rynku magazynowym z systematycznie zwiększającym się popytem na nowoczesne powierzchnie. W Polsce planujemy budowę parków w regionie Wielkopolski, Górnego i Dolnego Śląska oraz Łodzi. Zamierzamy również ruszyć z ekspansją na rynek niemiecki" - powiedział Krochta, cytowany w komunikacie.

Dodał, że zarząd będzie także rekomendował przeznaczenie części z osiągniętego zysku z przeprowadzonej transakcji, na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy.

"Chcemy, aby stopa dywidendy była na poziomie nie niższym niż 4%" - dodał dyrektor generalny MLP Group.

d2b08os

MLP Group podpisało dwie umowy z WestInvest Gesellschaft für Investmentfonds mbH (Deka Immobilien) dotyczące sprzedaży parków logistycznych MLP Tychy oraz MLP Bieruń. Łączna wartość obu transakcji została ustalona na blisko 90 mln euro netto, czyli ok. 380 mln zł. Docelowa powierzchnia parku MLP Tychy sięga 92,6 tys. m2, a parku MLP Bieruń wynosi 55 tys. m2.

"Nie wykluczamy kolejnych tego typu transakcji w przyszłości" - wskazał Krochta.

W skład portfela nieruchomości grupy kapitałowej, poza sprzedanymi dwoma parkami, wchodzą aktualnie cztery operacyjne parki logistyczne zlokalizowane w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań oraz MLP Lublin. W trakcie budowy jest piąty park MLP Teresin. W przygotowaniu są także kolejne inwestycje w regionie Wielkopolski, Górnego i Dolnego Śląska oraz Polski Centralnej, w tym m.in. MLP Poznań Zachód, MLP Poznań Południe, MLP Gliwice, MLP Łódź oraz MLP Wrocław. Uwzględniając te projekty docelowa powierzchnia magazynowa MLP Group przekroczy 1 mln m2.

MLP Group jest jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Specjalizuje się w projektach built-to-suit, pod określone potrzeby najemcy. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.

(ISBnews)

d2b08os

Podziel się opinią

Share
d2b08os
d2b08os