Trwa ładowanie...
dyf45ee
edukacja

MNiSW: Zaniedbanie uczelni może dotknąć studentów (komunikat)

...
Share
dyf45ee

12.06. Warszawa - MNiSW informuje:

Nie wszystkie uczelnie dopełniły jeszcze obowiązku zgłoszenia swoich studentów do nowego systemu informacji akademickiej POL-on prowadzonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W efekcie studenci mogą nie otrzymać stypendiów.

Uczelnie od 1. października 2011 roku są zobowiązane do przekazywania informacji w formie elektronicznej do systemu POL-on na początku roku akademickiego (do 15. listopada 2011 roku). Wiele uczelni nie wypełniło jeszcze tego obowiązku. Ministerstwo przesyłało już kilkakrotnie (w grudniu 2011 roku oraz w lutym, marcu, kwietniu i maju br.) monity do spóźnionych uczelni, przypominając, że nieprzesłanie danych budzi poważne wątpliwości co do spełniania niezbędnych warunków do prowadzenia studiów. W korespondencji do uczelni podkreślono także, że dane będą wykorzystywane przy ustalaniu dla uczelni kwot planu dotacji podmiotowych w obszarze działalności dydaktycznej oraz pomocy materialnej dla studentów i doktorantów. Przypomnienia i monity do uczelni wysłano.

dyf45ee

Zdecydowana większość uczelni w sposób płynny dokonała przejścia na nowoczesny elektroniczny system informacji. Na każdym etapie służymy wsparciem merytorycznym i technicznym. Uczelnie, które jeszcze, mimo naszych monitów listownych i telefonicznych, nie zrealizowały ustawowego zadania muszą się liczyć z konsekwencjami. Nie chcemy jednak, żeby zaniedbanie uczelni uderzało w studentów - podkreśla Bartosz Loba, rzecznik prasowy MNiSW.

Elektroniczny system informacji o nauce i szkolnictwie wyższym POL-on został wprowadzony wraz z reformą szkolnictwa wyższego na początku roku akademickiego 2011/2012 w celu unowocześnienia sprawozdawczości i zdjęcia z uczelni wielu dotychczasowych formalnych obowiązków informacyjnych. System ma pomagać m.in. w prowadzeniu rozliczeń finansowanych, w sprawnym przyznawaniu środków na pomoc materialną i prowadzeniu przejrzystej polityki kadrowej.

Apelujemy do uczelni o wywiązanie się z tego obowiązku dla dobra studentów. Bez danych o liczbie studentów nie będziemy mogli wypłacić środków na pomoc materialną - mówi B. Loba.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

dyf45ee

Podziel się opinią

Share
dyf45ee
dyf45ee