Trwa ładowanie...
dz46gnu
14-06-2016 15:30

Mobius z Templetona: Rząd dba o ratingi, nie posunie się za daleko ze zmianami

Sopot, 14.06.2016 (ISBnews) - Polski rząd jest świadomy wagi ratingów i chce je utrzymać na dobrych poziomach, dlatego będzie skłonny tak modyfikować planowane zmiany, aby tworzyć dobre warunki, ocenił prezes Templeton Emerging Markets Group Mark Mobius w rozmowie z ISBnews.

Share
dz46gnu

"Rząd jest świadomy wagi ratingów i nie chce dopuścić do ich obniżek. Chcą dobrych ratingów, dlatego będą skłonni dokonywać zmian w planowanych rozwiązaniach, aby tworzyć dobre warunki" - powiedział Mobius ISBnews w kuluarach Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.

Mobius pozytywnie ocenił zmiany dotyczące m.in. wzrostu świadczeń na dzieci.

"Rząd stara się przekazać więcej pieniędzy w ręce konsumentów, a to może stworzyć większy rynek, co będzie korzystne dla niektórych przedsiębiorstw. Dlatego, pomimo obniżki ratingu przez S&P, mogą się tu pojawić ciekawe możliwości" - wskazał.

Według niego, istotną role odgrywa także wielkość Polski oraz fakt jej obecności w Unii Europejskiej.

dz46gnu

"Polska jest jednym z największych krajów UE. Obecny rząd wprowadza pewne zmiany, które wydają się negatywne, ale koniec końców istnieją pewne granice, których rząd nie przekroczy. Polska to kraj, w którym obowiązują rządy prawa. Także UE ma swoje regulacje, a jest bardzo mało prawdopodobne, by polski rząd je złamał" - uważa Mobius.

Prezes Templeton Emerging Markets Group nie obawia się wpływu konwersji kredytów hipotecznych w CHF na PLN na przyszłość banków.

"Wiele lat temu ostrzegaliśmy polskie banki, by nie oferowały kredytów hipotecznych w CHF, ponieważ to wpędzi je w tarapaty. No i obecnie są w tarapatach. Według mnie, banki powinny teraz przełknąć lekarstwo i cierpieć z powodu konsekwencji tych kredytów. Ale banki przetrwają" - powiedział Mobius.

Tomasz Oljasz

(ISBnews)

dz46gnu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz46gnu
dz46gnu