Trwa ładowanie...
d467nij
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Mocne odreagowanie po niepotrzebnym spadku

Środowe notowania przyniosły zwyżkę głównych indeksów giełdowych. WIG oraz WIG20 zyskały odpowiednio 0,92 i 1,21 procent.
Share
d467nij

*Środowe notowania przyniosły zwyżkę głównych indeksów giełdowych. WIG oraz WIG20 zyskały odpowiednio 0,92 i 1,21 procent. Rynek próbował odreagować po wczorajszym dość nieoczekiwanym i niepotrzebnym silnym spadku, tym razem anemicznie reagując na wyraźną poprawę nastrojów na zagranicznych parkietach. *

Lepszy klimat napłynął zza oceanu, gdzie zapowiedź porządkowania systemu finansowego i skupu w jednym banku toksycznych aktywów wyraźnie wskrzesiła nadzieje na początek końca problemów. Mniejsza agresja strony podażowej pozwoliła rynkowi przez całą sesję na powolną wspinaczkę, której nie poparła jednak większa wartość obrotów. Ton zwyżce nadawały silnie przecenione dzień wcześniej akcje największych banków wspierane przez KGHM i PKNOrlen. Słabo spisywały się wciąż akcje Lotosu, co do których inwestorzy nie mogą odbudować zaufania przed publikacją wyników kwartalnych. Na szerokim rynku inwestorzy zwracali uwagę na akcje M.Sołowowa, czyli Synthos, Barlinek, Cersanit i Echo, które poinformowały o stratach na kontraktach i opcjach walutowych wynikających z zabezpieczenia swoich rozliczeń walutowych.

Przebieg sesji mimo wzrostów nie może napawać zbyt dużym optymizmem. Rynek nie zdołał odrobić wczorajszych strat a żenująco niski obrót tylko potwierdza korekcyjny charakter zwyżki.

d467nij

Paweł Kubiak
makler DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d467nij

Podziel się opinią

Share
d467nij
d467nij