Trwa ładowanie...

Mój nowy dom jest jeszcze w budowie, ale chciałbym go już ubezpieczyć...

Mój nowy dom jest jeszcze w budowie, ale chciałbym go już ubezpieczyć. Czy z kupnem polisy muszę poczekać do momentu ukończenia prac budowlanych?

Share
Mój nowy dom jest jeszcze w budowie, ale chciałbym go już ubezpieczyć...
Fot: Liberty Direct
d4dju0f

Wiele zakładów ubezpieczeń na polskim rynku oferuje możliwość ubezpieczenia domu w budowie. Wybierając najbardziej odpowiednią ochronę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zakres ubezpieczeni powinniśmy szukać polisy, która będzie obejmować szkody wyrządzone na skutek ognia i innych zdarzeń losowych (np. powódź, zalanie, huragan, grad). Warto również zwrócić uwagę, aby ochroną poza konstrukcją materiałową budynku – były także objęte materiały budowlane, instalacyjne oraz elektryczne składowane w obrębie posesji. Tym samym, nawet jeśli w wyniki gradobicia lub powodzi zostaną zniszczone także materiały przeznaczone do dalszych prac budowlanych dzięki polisie będzie można sfinansować powstałe szkody.

Materiał powstał przy współpracy z www.libertydirect.pl

Krzysztof Michałek - ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Liberty Direct. Posiada wieloletnie doświadczenie we wszystkich obszarach związanych z oceną ryzyka ubezpieczeniowego. Początki jego kariery łączą się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym PBK, gdzie pracował w dziale likwidacji szkód. Przez prawie 10 lat pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Biurze Ubezpieczeń Indywidualnych w TUiR WARTA SA, gdzie nadzorował ubezpieczenia OC, Autocasco i NNW. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej. Krzysztof Michałek jest żonaty, ma dwoje dzieci. Czas wolny poświęca komputerom, samochodom oraz podróżowaniu.

d4dju0f

Podziel się opinią

Share
d4dju0f
d4dju0f