Trwa ładowanie...
d1y3fev

MOL planuje w detalu rozwój usług związanych z mobilnością klientów

Warszawa, 16.11.2016 (ISBnews) - MOL w segmencie detalicznym planuje rozwój usług związanych z mobilnością klientów. Grupa zakłada, że rola paliw kopalnych będzie ulegać zmniejszeniu, poinformował wiceprezes Ferenc Horvath.

Share
d1y3fev

"Nasze główne założenie jest takie, że zużycie paliw kopalnych ulegnie znaczącemu zmniejszeniu. W sektorze transportu jest alternatywa" - powiedział Horvath podczas spotkania prasowego.

"Nadal wierzymy, że biznes paliw kopalnych będzie do utrzymania, ale nie będzie generował już takich pieniędzy" - dodał.

Wiceprezes zadeklarował: "Chcemy skupić się na usługach dla mobilności. Nie będziemy koncentrować ich wokół paliwa, ale wokół potrzeb klienta".

d1y3fev

Wyjaśnił, że chodzi o wszystkie usługi, których może potrzebować osoba podróżująca w perspektywie kolejnych lat, kiedy rozpowszechnią się samochody elektrycznie, car-sharing itp.

"Musimy być bardziej przedsiębiorczy i zwracać uwagę na innowacje" - podsumował Horvath.

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej (aktywa produkcyjne ma w 8 krajach, posiada też 4 rafinerie i 2 jednostki petrochemiczne). Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d1y3fev

Podziel się opinią

Share
d1y3fev
d1y3fev