Trwa ładowanie...
d225pcn

MON: min. Siemoniak na sesji ministrów obrony państw NATO (komunikat)

...

d225pcn
d225pcn

05.10. Warszawa - MON informuje:

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak bierze udział w nieformalnym spotkaniu ministrów obrony państw NATO, które odbywa się w Brukseli w dniach 5-6.10. br.

Podczas pierwszego dnia obrad ministrowie obrony państw NATO wezmą udział w dwóch sesjach roboczych Rady Północnoatlantyckiej. Pierwsza poświęcona będzie operacjom sojuszniczym oraz kolejna - transformacji obronnej, w tym reformom Sojuszu (struktury dowodzenia, agencji, finansów, etc.). Następnie zaplanowano udział w kolacji roboczej, podczas której omawiana będzie inicjatywa Smart Defence.

W tym dniu minister Siemoniak weźmie także udział w spotkaniu bilateralnym z ministrem obrony Wielkiej Brytanii oraz ministrem obrony Australii.

d225pcn

Drugiego dnia odbędzie się spotkanie wszystkich uczestników operacji w Afganistanie oraz spotkanie wszystkich uczestników operacji w Libii.

Uczestnicy operacji ISAF omówią dotychczasowy przebieg procesu przekazywania władzom afgańskim odpowiedzialności za bezpieczeństwo kraju oraz perspektywy zaangażowania NATO w Afganistanie po zakończeniu tego okresu, co ma nastąpić, zgodnie z ustaleniami szczytu w Lizbonie, w 2014 roku. W sesji tradycyjnie udział weźmie minister obrony Afganistanu oraz przedstawiciele Unii Europejskiej i ONZ.

Spotkanie w gronie wszystkich uczestników operacji Unified Protector dotyczyć będzie rozwoju sytuacji w tym kraju oraz dalszych działań wspólnoty międzynarodowej po zakończeniu konfliktu.

Ministrowi obrony towarzyszyć będzie szef Sztabu Generalnego WP gen. Mieczysław Cieniuch, przedstawiciel wojskowy przy Komitetach Wojskowych NATO i UE gen. dyw. Janusz Bojarski, dyrektor Departamentu Polityki Bezpieczeństwa Międzynarodowego MON Marcin Kaźmierski.

Więcej materiałów: http://www.nato.int/cps/en/SID-CB09638B-AC12CF2A/natolive/events_78665.htm

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d225pcn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d225pcn