Trwa ładowanie...
d1yrbsc

MON: minister Tomasz Siemoniak odwiedzi komandosów w Lublińcu (komunikat)

...

d1yrbsc
d1yrbsc

02.10. Warszawa - MON informuje:

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przebywać będzie w czwartek (3 października br.) z wizytą w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. W tym dniu obchodzone będzie doroczne święto żołnierzy, weteranów i rezerwistów jednostki.

Szef resortu obrony dokona uroczystego otwarcia cyfrowej wideostrzelnicy, której budynek będzie nosił imię poległego żołnierza st. chor. sztab. Mirosława Łuckiego. Otwarcie ekranów strzelniczych poprzedzi odsłonięcie tablicy dedykowanej temu żołnierzowi.

Ponadto minister Siemoniak zapozna się z funkcjonowaniem jednostki i za pośrednictwem wideopołączenia złoży życzenia, z okazji święta ich jednostki, żołnierzom przebywającym na misji.


Cyfrowa wideostrzelnica w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu, to jedyny tego typu obiekt w Polsce i zarazem najnowocześniejszy w Europie, który umożliwia prowadzenie szkoleń zespołowych w cyfrowo wykreowanej rzeczywistości przy użyciu ostrej amunicji.

Z cyfrowej wideostrzelnicy korzystać będą mogli nie tylko komandosi z Lublińca, ale także inne jednostki specjalne NATO oraz policyjni antyterroryści.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d1yrbsc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yrbsc