Trwa ładowanie...
d1b6z4o
04-04-2017 13:46

MON: Umowa na zakup samolotów dla VIP-ów zawarta została prowidłowo

Warszawa, 04.04.2017 (ISBnews) - Stanowisko Ministerstwa Obrony Narodowej (MON) dotyczące umowy z The Boeing Company zakłada, że umowa zawarta została zgodnie z prawem i jest ważna, poinformował resort. Umowa na dostawę samolotów "średnich" do przewozu najważniejszych osób w państwie (VIP) została zawarta zgodnie z przepisami ustawy prawo zamówień publicznych, po uprzednim uchyleniu przez Krajową Izbę Odwoławczą zakazu zawarcia umowy do czasu ogłoszenia przez Izbę wyroku (art. 183 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych), podkreślił resort.

d1b6z4o

"Ogłoszony w dniu 3 kwietnia 2017 r. wyrok Krajowej Izby Odwoławczej jest nieprawomocny. Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku, podjęte zostaną decyzje o skorzystaniu z przysługujących zamawiającemu środków ochrony prawnej, tj. złożeniu do sądu okręgowego skargi na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej. Do tego momentu - szanując ogłoszony wyrok - MON nie będzie komentować przedmiotowej sprawy" - czytamy w komunikacie.

Według MON, dziwi zatem fakt, że w przestrzeni publicznej prezentowane są jednoznaczne opinie, a nawet zarzuty wobec MON oparte jedynie na informacjach prasowych, bez dokładnej analizy materiałów w tej sprawie.

Dzisiejsza "Rzeczpospolita" podała, że Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) orzekła w poniedziałek, iż negocjując umowę na samoloty dla VIP-ów tylko z Boeingiem, Inspektorat Uzbrojenia MON naruszył przepisy. Podpisana w piątek umowa jest jednak ważna, bo na jej zawarcie KIO zgodziła się wcześniej, chociaż nie rozpatrzyła jeszcze sprawy, podkreśliła gazeta.

MON zawarł z Boeing Company umowę na dostawę trzech samolotów typu Boeing 737-800 w ramach realizacji programu "Zabezpieczenie transportu powietrznego najważniejszych osób w państwie (VIP)" 31 marca br. Wartość umowy netto wynosi 523 644 900 USD.

d1b6z4o

Umowa dotyczy dostawy trzech samolotów typu Boeing 737-800, w tym: jednego samolotu używanego w konfiguracji pasażerskiej oraz dwóch samolotów BBJ 2 (typ 737-800 w wersji biznesowej) w konfiguracji z salonem HEAD. Wraz z samolotami dostarczony zostanie pakiet logistyczny zapewniający początkową eksploatację samolotów, pakiet szkoleniowy (dla personelu latającego, technicznego i pokładowego) oraz ponad dwuletni okres wsparcia eksploatacji.

(ISBnews)

d1b6z4o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b6z4o