Trwa ładowanie...
d2dco4d
usa

MON: wizyta ministra Bogdana Klicha w USA (komunikat)

...

Share
d2dco4d

28.09. Warszawa - Departament Prasowo-Informacyjny MON informuje:

W dniach 29 września - 1 października br. minister obrony narodowej Bogdan Klich przebywać będzie z wizytą w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

W środę, 29 września o godz. 8.45 (czasu lokalnego) minister ON spotka się w Norfolk z gen. Stephenem Abrialem, dowódcą Sojuszniczego Dowództwa Transformacyjnego NATO (Supreme Allied Commander Transformation - SACT).

d2dco4d

Bezpośrednio po zakończeniu rozmów (ok. godz. 9.50) minister Bogdan Klich będzie uczestniczył w ceremonii przekazania gen. broni Mieczysławowi Bieńkowi obowiązków zastępcy dowódcy strategicznego NATO ds. transformacji w Sojuszniczym Dowództwie Transformacyjnym NATO w Norfolk w Stanie Wirginia.

W czwartek, 30 września minister Klich przebywać będzie w Waszyngtonie. O godz. 12.30 rozpocznie się w Pentagonie spotkanie robocze ministra Bogdana Klicha z sekretarzem obrony USA Robertem Gatesem. Tematem rozmowy będą m.in. działania wojsk sojuszniczych w Afganistanie, w tym współpraca amerykańsko-polska w prowincji Ghazni oraz przyszłość NATO, m.in. reforma struktur dowodzenia, przyszłość programu inwestycyjnego NATO, a także plany dotyczące ćwiczeń Sił Odpowiedzi Sojuszu (NATO Response Force - NRF).

Obaj politycy rozmawiać będą również o rozwoju amerykańsko-polskiej współpracy wojskowej, w tym m.in. o dalszym stacjonowaniu w naszym kraju baterii obrony powietrznej Patriot oraz o wspólnych przedsięwzięciach wojsk specjalnych, o których mówi porozumienie, podpisane w lutym 2009 roku przez ministra Bogdana Klicha oraz sekretarza obrony USA Roberta Gatesa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2dco4d

Podziel się opinią

Share
d2dco4d
d2dco4d