Trwa ładowanie...
d3zef00

MON: Wnioski weteranów o przywrócenie do służby do końca 2014 roku (komunikat)

...

Share
d3zef00

28.09. Warszawa - MON informuje:

Senacka Komisja Obrony Narodowej przyjęła poprawkę MON do ustawy pragmatycznej. Dotyczy ona możliwości powrotu do służby wojskowej weteranów poszkodowanych na misjach poza granicami państwa.

Przyjęta przez senatorów poprawka przedłuża możliwość powrotu do armii byłym żołnierzom, którzy wskutek wypadku lub choroby doznali stałego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu w związku ze służbą wojskową pełnioną na misjach zagranicznych po dniu 1 stycznia 1998 r. Będą mogli się oni zwrócić z wnioskiem do ministra obrony narodowej o powołanie do zawodowej służby wojskowej z kategorią "Zdolny z ograniczeniem" do 31 grudnia 2014 roku.

Obecnie obowiązujące przepisy nie dają możliwości na powołanie do zawodowej służby wojskowej byłych żołnierzy czynnej służby wojskowej, wobec których komisje lekarskie orzekły lub mogłyby orzec kategorie zdrowia Z/O - zdolny do służby wojskowej z ograniczeniami - w związku z pełnieniem służby poza granicami państwa. Aktualnie możliwość orzekania kategorii Z/O ma zastosowanie wyłącznie do żołnierzy będących w służbie.

d3zef00

Zgodnie z przyjętą propozycją byli żołnierze będą mogli składać wnioski o powołanie do zawodowej służby wojskowej do 31 grudnia 2014 roku. Nad nowelizacją ustawy pragmatycznej Senat ma głosować w przyszłym tygodniu

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/ abe/

d3zef00
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zef00
d3zef00