Trwa ładowanie...
d4bfucw

MON ws. spotkania ministrów obrony państw UE (komunikat)

...

d4bfucw
d4bfucw

26.09. Warszawa - Ministerstwo Obrony Narodowej informuje:

W dniach 28-29 września br. Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich uczestniczyć będzie w nieformalnym spotkaniu ministrów obrony państw Unii Europejskiej w Goeteborgu.

Ministrowi towarzyszyć będą m.in.: gen. broni Mieczysław Bieniek - Polski Przedstawiciel Wojskowy przy Komitetach Wojskowych NATO i UE, Marcin Kaźmierski - dyrektor Departamentu Polityki Bezpieczeństwa Międzynarodowego w MON oraz Beata Pęksa-Krawiec - Przedstawiciel RP przy Komitecie Politycznym i Bezpieczeństwa Unii Europejskiej.

Pierwsza sesja robocza ministrów obrony (28.09.) poświęcona będzie współpracy cywilno - wojskowej oraz działaniom w dziedzinie bezpieczeństwa morskiego w basenie Morza Bałtyckiego.

d4bfucw

W przerwie obrad ministrowie złożą wizytę w pokazowym Centrum SUCBAS (Surveillance Cooperation Baltic Sea), realizującym wspólny nadzór morski na poziomie europejskim. Celem SUCBAS jest tworzenie map sytuacyjnych dla Bałtyku oraz Morza Północnego i Norweskiego. Bank danych służy poprawie bezpieczeństwa morskiego oraz integracji działań krajów uczestniczących w systemie, tj. wszystkich państw z basenu Morza Bałtyckiego, łącznie z Islandią.

W poniedziałek (28.09), podczas drugiej sesji omówiona zostanie kwestia Grup Bojowych Unii Europejskiej.

W trakcie spotkania we wtorek, (29.09) omówione zostaną sprawy dotyczące współpracy państw UE w zakresie rozwoju zdolności obronnych, europejskiego przemysłu obronnego, budżetu oraz działań Europejskiej Agencji Obrony (EDA) w kontekście zaplanowanego w listopadzie br. spotkania Rady UE ds. Ogólnych i Stosunków Zewnętrznych (GAERC).

W tym samym dniu, podczas roboczego lunchu, ministrowie rozmawiać będą m.in. o zaangażowaniu UE w Afganistanie i Pakistanie, sytuacji w regionie po wyborach prezydenckich oraz o współpracy z partnerami Unii Europejskiej.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ral/

d4bfucw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bfucw