Trwa ładowanie...
d39exut

Moody's nadał BPH rating Ba2/Not Prime z perspektywą stabilną

 Warszawa, 16.11.2016 (ISBnews) - Moody's Investors Service (Moody's) nadała Bankowi BPH pod raz pierwszy długo- i krótkoterminowych ratingów emitenta na poziomie  Ba2/Not Prime. Jednocześnie agencja ratingowa wycofała rating depozytowy banku (ostatnio na poziomie Ba2/Not Prime), podało BPH. Perspektywa ratingów długoterminowych emitenta Banku BPH jest stabilna, podczas gdy poprzednia perspektywa ratingów depozytowych Banku BPH była ujemna.

Share
d39exut

"Agencja ratingowa Moody's poinformowała również o obniżeniu oceny ryzyka kredytowego (BCA) z poziomu ba3 do poziomu b2 co odzwierciedla znacznie zredukowany bilans Banku BPH oraz jego obniżoną rentowność. Skorygowana ocena ryzyka kredytowego (adjusted BCA), która uwzględnia wsparcie ze strony GE, podmiotu dominującego wobec Banku BPH, została pozostawiona bez zmian na poziomie ba2" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo, agencja ratingowa obniżyła ocenę ryzyka kontrahenta Banku (Counterparty Risk Assessment, CRA) z poziomu Baa2(cr)/Prime-2(cr) do poziomu Ba2(CR)/Not Prime(cr)/Prime-2(cr), podano również.

"Zmiana ocen ratingowych Moody's jest następstwem dokonanej w dniu 4 listopada 2016 roku transakcji sprzedaży i wydzielenia podstawowej działalności Banku BPH na rzecz Alior Bank (podmiot nie oceniany przez Moody's) przez General Electric Company (GE; A1, stabilny)" - czytamy dalej.

Bank BPH jest obecny na polskim rynku od ponad 20 lat. Siedzibą prawną Banku BPH jest Gdańsk, biuro centrali znajduje się w Warszawie, a główne centra operacyjne w Krakowie i Gdańsku.

(ISBnews)

d39exut

Podziel się opinią

Share
d39exut
d39exut