Trwa ładowanie...
d35wwqu
29-09-2016 12:55

Morawiecki: chcę doprowadzić do przesunięcia środków w kierunku inwestycji (krótka5)

Chcę rzeczywiście doprowadzić do przesunięcia środków w kierunku inwestycji, a to oznacza wyższy poziom oszczędności; oszczędności mają się przekładać na wysoki poziom innowacyjnych inwestycji - powiedział na konferencji prasowej w czwartek wicepremier Mateusz Morawiecki.

d35wwqu

"Chcę rzeczywiście doprowadzić do przesunięcia środków w kierunku inwestycji, a to oznacza wyższy poziom oszczędności" - powiedział wicepremier, minister rozwoju i minister finansów Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z premier Beatą Szydło. Dodał, że ma to na celu, by "te oszczędności krajowe jak najbardziej przekładały się na wysoki poziom innowacyjnych inwestycji".

"O tych innowacjach pani premier bardzo często mówi i to jest dla nas absolutny fundament, żeby rzeczywiście nasi pracownicy zarabiali coraz więcej" - powiedział Morawiecki.

Wskazał, że wyniki za 9 miesięcy tego roku wskazują na wyższy wzrost wynagrodzeń od wielu lat i jest on "najwyższy też w regionach, które do tej pory charakteryzowały się niższą dynamiką rozwoju".

"Ten plan społeczny i plan gospodarczy, plan, który przywraca nadzieję wielu rodzinom, jest dla mnie absolutnie fundamentalny" - podsumował.

Morawiecki dodał także, że w czwartek odwiedził Ministerstwo Finansów, rozmawiał ze wszystkimi wiceministrami. "Jest to bardzo solidny zespół profesjonalistów" - zaznaczył. Zapowiedział, że po południu spotka się ze wszystkimi dyrektorami departamentów w resorcie.

d35wwqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35wwqu