Trwa ładowanie...
d1b9wuu
30-09-2016 14:00

Morawiecki: deficyt budżetowy poniżej 3 proc. PKB priorytetem (krótka3)

Priorytetem będzie utrzymanie deficytu budżetowego poniżej 3 proc. PKB - powiedział w piątek wicepremier Mateusz Morawiecki podczas inauguracyjnego posiedzenia Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Podkreślił wagę wymiaru europejskiego w życiu gospodarczym.

d1b9wuu
d1b9wuu

"Chcę zapewnić, że dla nas ogromnym priorytetem będzie utrzymanie w ryzach deficytu budżetowego państwa poniżej 3 proc. (PKB - PAP). Jest to ważne z punktu widzenia percepcji rynków finansowych, rynków kapitałowych (...), jest to potrzebne z punktu widzenia oglądu sytuacji gospodarki polskiej przez agencje ratingowe, jak już wszyscy w tym roku się tego nauczyliśmy" - podkreślił.

Dodał także, że "chcemy być dobrym krajem członkowskim Unii Europejskiej", który "dba o jednolity rynek i swobodę przepływu". "I będziemy też zabiegać o to, żeby te swobody, które przekładają się na pozytywny wzrost gospodarczy Polski, żeby one również były lepiej postrzegane, niż są do tej pory. Bo nie chcemy być krajem członkowskim traktowanym gorzej, niż te najsilniejsze kraje Unii Europejskiej" - zaznaczył Morawiecki.

Podkreślił, że wymiar europejski jest niezwykle ważnym obszarem życia gospodarczego, praktycznie dla każdego z ministrów zasiadających w KERM. Wskazał, że nad zgodnością polskich regulacji z prawem Unii Europejskiej w Komitecie czuwał będzie wiceszef MSZ Konrad Szymański.

d1b9wuu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b9wuu