Trwa ładowanie...
d2ayum4

Morawiecki: "Konstytucja biznesu" powinna być umową państwa z przedsiębiorcami (krótka9)

"Konstytucja biznesu" powinna stać się umową państwa z przedsiębiorcami; w ten sposób tworzymy jak najlepszą przestrzeń regulacyjną dla firm, a przedsiębiorcy będą budować wysoko jakościowe miejsca pracy - uważa wicepremier Mateusz Morawiecki.

Share
d2ayum4

"Tą konstytucją chciałbym zawrzeć z wami taki pakt, taką niepisaną umowę, że my tworzymy jak najlepszą przestrzeń regulacyjną dla przedsiębiorców, będziemy trzymać się tych zasad: pewności prawa, domniemania niewinności itd., a przedsiębiorcy będą budować wysoko jakościowe miejsca pracy" - powiedział w piątek wicepremier, minister rozwoju i finansów w Jasionce.

Morawiecki podkreślił, że "pracownik nie jest tylko kosztem, nie jest tylko zasobem ludzkim". Jego zdaniem pracownik powinien być "największa wartością", ponieważ jednocześnie może być głową i żywicielem rodziny, konsumentem, podatnikiem.

"Jesteśmy w pewnym miejscu, ale żeby się przedrzeć, wydrzeć ten sukces, wyjść z tej pułapki średniego dochodu, musimy budować wysokomarżowe produkty. Musimy też budować tę przestrzeń razem z państwem (firmami - PAP), razem z państwem polskim, razem z pracownikami" - podsumował wicepremier.

d2ayum4

Podziel się opinią

Share
d2ayum4
d2ayum4