Trwa ładowanie...
d2oyh7g

Morawiecki: powołamy Rzecznika Przedsiębiorców (krótka7)

Rząd planuje powołanie instytucji Rzecznika Przedsiębiorców oraz komisji rządu i przedsiębiorców; nie planuje zwiększania liczby urzędników - mówił wicepremier Mateusz Morawiecki w piątek w podrzeszowskiej Jasionce, gdzie przedstawił założenia "Konstytucji biznesu".

Share
d2oyh7g

"Nie będziemy zwiększać liczby urzędników, nie bójcie się. Wręcz przeciwnie, podkreślamy to - nasza ekipa podkreśla, że będziemy ograniczać liczbę urzędników. Rozliczycie nas z tego za trzy lata" - powiedział, zwracając się do uczestników Kongresu 590.

Jak zaznaczył, w ramach wsparcia przedsiębiorczości rząd proponuje dwa rozwiązania instytucjonalne. "Chcemy utworzyć rzecznika przedsiębiorców - rzecznika, który będzie miał konkretne prerogatywy takie, które wydyskutujemy w tym ogniu konsultacji społecznych w najbliższych paru tygodniach. I chcemy też utworzyć komisję wspólną rządu i przedsiębiorców" - dodał.

"Zastanawiałem się nad tym przez parę miesięcy, czy to nie powiela funkcji Rady Dialogu Społecznego, ale koledzy pokazali mi szereg zapisów z pakietu 100, to tam tylko pięć proc. z tego pakietu podlegałoby niejako konsultacjom zgodnie z zakresem kompetencji RDS" - wyjaśnił.

"Potrzebne jest forum, które doprowadzi do lepszego dialogu przedsiębiorców z państwem" - zaznaczył.

d2oyh7g

Podziel się opinią

Share
d2oyh7g
d2oyh7g