Trwa ładowanie...
div54lg
div54lg

Morawiecki: Program rozwoju nie przewiduje przejęcia środków z OFE

Warszawa, 18.02.2016 (ISBnews) - Rządowy "Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju" nie zakłada wykorzystania (do finansowania inwestycji sięgających łącznie 1 biliona zł) środków zarządzanych przez otwarte fundusze emerytalne (OFE), wynika z wypowiedzi wicepremiera i ministra gospodarki Mateusza Morawieckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
div54lg

Na pytanie w wywiadzie dla radia RMF FM, czy zakłada, że jednym z kół zamachowych dla programu rozwoju mogą być pieniądze OFE, Morawiecki odpowiedział: "Nie, tego w ogóle nie było w tym programie".

"Raczej bym powiedział inaczej, że nad giełdą polską należy popracować i zbudować takie mechanizmy stabilnego, długoterminowego bezpieczeństwa, żeby wszyscy, którzy chcą pozyskiwać kapitał na giełdzie wiedzieli, że to jest bardzo dobre miejsce, a wszyscy, którzy chcą inwestować na giełdzie swoje oszczędności wiedzieli też, że w perspektywie długofalowej mogą być one nie tylko bezpieczne, ale również korzystne" - powiedział wicepremier w wywiadzie.

Analitycy PKO Banku Polskiego wskazywali wczoraj, że sytuacja na krajowym rynku akcji pozostaje pod wpływem ryzyk związanych z planowanym na połowę br. przeglądem systemu emerytalnego i planów dotyczących przeprowadzenia ewentualnych konwersji kredytów walutowych na złotowe. Podkreślali, że choć "pojawiają się pokusy" do wygaszenia działalności OFE, to nie spodziewają się oni raczej całkowitej likwidacji obecnego systemu opartego o działalność OFE, a raczej - modyfikacji tzw. "suwaka".

(ISBnews)

div54lg

Podziel się opinią

Share

div54lg

div54lg